Tea Cimaš / CROPIX
MAXTV PRVA LIGA

Krstanović, Kramarić i Lešković gurnuli Hrvatski dragovoljac prema Drugoj ligi

U utakmici 34. kola Prve HNL Rijeka je na Kantridi pobijedila Hrvatski dragovoljac sa 3-1 (1-0). Strijelci za Riječane bili su Krstanović (19-11m), Kramarić (54) i Lešković (60), dok je pogodak za goste postigao Jajčinović (68)
Piše: Daniel VukušićObjavljeno: 02. svibanj 2014. 22:12

Trebalo je sat vremena da se u rezultatskom smislu na Kantridi otkloni i najmanja dvojba što se pobjednika tiče, ali sve je zapravo bilo jasno od prve minute. Kramarić je ipak zaigrao, a izostanci Sharbinija, Maleša, Kneževića, Mitrovića i Marića nisu imali ikakav značaj za Rijeku protiv fenjeraša Hrvatskog dragovoljca.

Trener gostiju Davor Mladina je nakon 1:3 emitirao osmijeh. Što će čovjek drugo?

- Žao mi je što nismo ispunili neka moja obećanja, primjerice da svakom možemo zabiti dva gola. No, Rijeka je bila na razini, a onda mi ne možemo očekivati ništa osim poraza. Nadam se da ćemo do kraja napraviti što trebamo i čekati druge rezultate. Nadam se 'happy-endu' - rekao je Mladina.

Strateg Rijeke Matjaž Kek zadovoljan. Posebno načinom na koji se pobijedilo.

- Na kontu je 67. bod. Igrači su napravili što treba i to na pravi način. Opasni Dragovoljac, a finale u glavi (naročito nakon 3:0), no pokazali smo da smo momčad koja ima kvalitetu, organizaciju i zajedništvo. Znate da ne ističem pojedince, ali danas moram Leovca i Kramarića. Prvi iznimno siguran i profesionalan na atipičnoj mu poziciji, a drugi bez obzira na bolove pun želje za igrom. Jer uživa u svom poslu, jer se igra nogometa - prokomentirao je Kek.

Kvaliteta i širina Kekovog u odnosu na Mladinin kadar gotovo su pa nemjerljivo veći u riječku korist. Prvi gol, prekršaj na Tomečaku, pa Krstanovićev gol iz jedanaesterca, drugi gol, Kramarićev solo uz Krstanovićev "blok", treći gol, Brezovčev ubačaj i Leškovićev naklon na petercu. Spomenuta imena dovoljna su ilustracija razlike u nogometnoj moći. Unatoč tome što je potez utakmice u 68. minuti povukao Dragovoljčev pričuvni igrač Jajčinović, gosti su od početka znali da im šansu za bod može donijeti samo riječka nonšanlacija (koje je i bilo, ali nakon 3:0). Šteta je, ipak, što je HD jučer jednom nogom zagazio u 2. HNL jer nogometni rezon momčadi Davora Mladine navijačkim je srcima sigurno miliji od parkiravanja autobusa. Crni žele igrati nogomet, pa su tako i znali opasno zaprijetiti Rijeci, koja je od 60. minute u nekoliko situacija žestoko digla živac svom treneru.

Da je Kvržić bio precizniji, a Močinić kreatorski raspoloženiji razlika je mogla biti veća još u prvom poluvremenu. Matjaž Kek je pokazao da je još u prošlom kolu vrlo dobro procijenio postavivši Leovca na upražnjenu poziciju Leškovićeva partnera u stoperskom duetu. Austrijanac je za kriterije 1. HNL izvanserijski igrač koji to, premda je lijevi bočni, dokazuje igrajući i na desnom boku ili u sredini obrane. Rijeka je jučer, zapravo, osigurala drugo mjesto. Do kraja bi Bijeli trebali sve izgubiti, a Hajduk (koji još gostuje u Maksimiru) sve dobiti da bi se to promijenilo.

Najupečatljiviji trenutak utakmice bile su ovacije točno 3.723 gledatelja Andreju Kramariću, koji je najavljen u rubrici "nedostaju", a na kraju završio u rubrici "igrač utakmice". To se majstorima često događa...

Kramarić i Rijeka rutinski su napravili golemi, konačni korak prema drugom mjestu, a Hrvatski dragovoljac se približio padu u 2. HNL.

REZULTATI 34. KOLA,

Petak:

Rijeka - Hrvatski dragovoljac 3-1 (Krstanović 19-11m, Kramarić 54, Lešković 60 / Jajčinović 68)