SERIE A

LJEPOTICA U TORINU Juventus svladao Romu i zadržao maksimalan učinak

Piše: HinaObjavljeno: 05. listopad 2014. 19:50

U velikom derbiu dviju vodećih momčadi Serie A nogometaši Juventusa su u Torinu pobijedili Romu s 3-2, te nakon šest kola jedini imaju maksimalan učinak.

Bio je to pravi talijanski derbi s pet zgoditaka, tri kaznena udarca, dva crvena i sedam žutih kartona, te puno grubosti. Poveo je Juve pogotkom Carlosa Teveza (27pen), a Roma je preokrenula pogocima Francesco Tottija (32pen) i Juana Iturbea (44). U trećoj minuti nadoknade prvog dijela tevez je još jednom precizan s bijele točke, a pobjedu Romi donio je sjajnim volejem s 18 metara Leonardo Bonucci (86). Zbog mešusobnog košakanja pocrvenili su u 88. minuti Alvaro Morata i Konstantinos Manolas. Roma se ipak može pohvaliti da su konačno, u šestom kolu, prvi svladali vratara Juvea Gianluigija Buffona, a sada za Juventusom zaostaju tri boda.

Juventus 3 - 2 AS Roma (Full match Highlights... by vlad_papu

U Italiji je tijekom nedjeljnog poslijepodneva odigrano pet utakmica, a najzanimljivije bilo je u Rimu, u dvoboju Lazija i Sassuola, gdje su gledatelji vidjeli pet pogodaka i dva crvena kartona. Na kraju je slavio domaćin sa 3:2, čime je došao u gornji dio ljestvice, dok je gost pao na samo začelje prvoligaškog redolsijeda. Šime Vrsaljko nije igrao za goste zbog ozljede.

Empoli je pak lako kod kuće pobijedio Palermo sa 3:0, čime je upisao prvu ovosezonsku pobjedu, dok je Genoa ostvarila najveći mogući ulov, slaveći protiv Parme u gostima sa 2:1. Parma je s ovim porazom ušetala u opasni dio ljestvice...

Sampdoria je nastavila odličnu seriju nepobjedivoti, jučer je u Genoi pobijedila Atalantu i s četiri pobjede i dva remija naglašava čak i europske mabicije. Trenutačno je treća. Udinese i Cesena odigrali su 1:1, Igor Bubnjić je kod domaćina cijelu utakmicu psojedio na klupi, dok Ivan Kelava nije bio u konkurenciji.

U zadnjim dvobojima 6. kola Talijanske lige Fiorentina je u Firenci s 3-0 svladala Inter, dok je Napoli kod kuće jedva s 2-1 slavio protiv Torina.

Fiorentina je s 3-0 pogocima Khouma Babacar (7), Juan Guillermo Cuadrada (19) i Nenada Tomovića (76) "razbila" vrlo loši Inter, za koji je svih 90 minuta odigrao Mateo Kovačić. Torino je u Napulju poveo preko Fabija Quagliarelle (14), no Napoli je uspio preokrenuti pogocima Lorenza Insignea (55) i Josea Callejona (72).

Rezultati:

Udinese -Cesena 1-1 (Bruno Fernandes 62 / Emmanuel Cascione 90+2pen)

Parma - Genoa 1-2 (Massimo Coda 66 / Diego Perotti 53, Alessandro Matri 90+3)

Lazio - Sassuolo 3-2 (Stefano Mauri 9, Filip Đordjević 25, Antonio Candreva 35 / Domenico Berardi 26,50pen)

Sampdoria - Atalanta Bergamo 1- 0 (Manolo Gabbiadini 35)

Empoli - Palermo 3-0 (Massimo Maccarone 4, Lorenzo Tonelli 33, Manuel Pucciarelli 63)

Juventus - Roma 3:2 (Tevez 27', 45', Bonucci 86' / Totti 32', Iturbe 44')

Fiorentina - Inter 3:0 (Babacar 7', Cuardado 19', Tomović 76')

Napoli - Torino 2:1 (Quagliarella 14'/ Insigne 55', Callejon 72')