Cropix
TUDOR PAO U ZAGREBU

Lokosi slavili protiv PAOK-a, ali imaju za čim žaliti! Primili nepotreban gol u nadoknadi

Piše: HinaObjavljeno: 16. srpanj 2015. 22:00

U prvom susretu drugog pretkola Europske lige nogometaši Lokomotive su u četvrtak na stadionu u Kranjčevićevoj ulici pobijedili grčki PAOK sa 2-1, primivši pogodak u posljednjim trenucima susreta.

Strijelci za 'lokose' bili su Marko Kolar (30) i Franko Andrijašević (45+1), a u posljednjim trenucima susreta rezultat je smanjio Robert Mak.

Nogometaši PAOK-a, koje vodi bivši trener Hajduka Igor Tudor, imali su tri lijepe prilike u prvom poluvremenu, ali su na odmor otišli sa dva gola minusa. Prvo je u 6. minuti Mak pogodio vratnicu, potom je u 21. minuti ponovo Mak bio u prilici, izbio je sam pred vratara Lokomotive, a Zelenika spašava mrežu. Treba spomenuti i prigodu koju je imao Kitsiou u 36. minuti, kada je pobjegao domaćoj obrani, ali je sa 12 metara iskosa loše pucao.

Lokomotiva je povela u 30. minuti, iz prvog udarca na gol. Begonja se probio kroz sredinu i uposlio je Kolara koji pogađa za vodstvo. A u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena "lokosi" povisuju na 2-0. Korner je izveo Kolar, a Andrijašević glavom pogađa suprotni kut.

U 55. minuti Salpingidis je u prilici, ali Zelenika zaustavlja njegov udarac. Lokomotiva je u 74. minuti mogla povisiti vodstvo. Bručić je prodro po lijevom boku i ubacio je na drugu stativu za Begonju koji sa nekoliko metara neometan puca ravno u vratara Olsena. Minutu kasnije Mišić je zaprijetio, ali vratar PAOK-a opet je na mjestu.

I kad se očekivao kraj susreta, u drugoj minuti sudačke nadoknade, PAOK je uspio smanjiti na 1-2, a strijelac je bio Mak.

Solunski sastav pratili su i brojni grčki novinari, a u Zagreb je doputovalo i 300-tinjak navijača PAOK-a.

Uzvratni susret je 23. srpnja na Toumba stadionu u Solunu.

LOKOMOTIVA - PAOK 2:1 (Kolar 30', Andrijašević 45' / Mak 91')

LOKOMOTIVA: Zelenika, Bartolec, Mrčela, Prenga, Bručić, Begonja, Andrijašević, Leko, Šovšić (Capan, 90+3), Marić (Mišić, 73), Kolar (Doležal, 65).

PAOK: Olsen, Miguel Vítor, Ricardo Costa, Tzavellas, Tziolis (Maduro, 61), Kace, Skondras (Rat, 79), Kitsiou, Mak, Pelkas, Salpingidis (Mystakidis, 68).

KRAJ UTAKMICE

GOOL 91. minuta - Mak je izbio sam pred Zeleniku, zaobišao ga i potom poslao loptu u praznu mrežu za smanjenje zaostatka gostiju na Kantridi

74. minuta - Begonja je dobio idealnu loptu na desetak metara i neometan pucao, ali Olsen nogom izbija u korner

71. minuta - Mak se oslobodio svog čuvara, pucaso s desetak metara, ali Zelenika je još jednom na mjestu

55. minuta - Pucao je Salpingidis iz blizine, ali Zelenika odlično zaustavlja njegov pokušaj

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

GOOL 45. minuta - Nakon ubačaja iz kuta, Andrijašević je glavom posalo loptu u suprotni kut vratara Olsena i tako povećao vodstvo Lokomotive

GOOL 30. minuta - Begonja je prošao kroz sredinu i potom dao odličnu loptu u protor za Kolara koji s desetak metara iskosa pogađa za vodstvo Lokomotive

15. mintua - Na ubačaj u kazneni prostor zakasnio je Salpingidis. Propala je dobra prilika za goste

6. minuta - Mak se odlično probio u kazneni prostor, lobao vratara iz teškog kuta, ali srećom po domaćine lopta je odsjela na vratnici

1. minuta - Utakmica je počela!

>>> Lokomotivu večeras očekuje prvi susret drugog pretkola Europske lige protiv grčkog PAOK-a. Iz Grčke je u Zagreb stigao velik broj navijača, a prema informacijama iz susjedstva, njima su se pridružili i Grobari.

>>>Dobro je poznato kako se navijači Partizana i PAOK-a smatraju braćom, a da je tome tako jasno su demonstrirali tijekom poslijepodnevnih sati u centru Zagreba kada su zajednički pjesmom bodrili grčki klub.