VALENCIA, SPAIN - OCTOBER 04: Players of Valencia celebrate the first goal during the La Liga match between Valencia CF and Club Atletico de Madrid at Estadi de Mestalla on October 4, 2014 in Valencia, Spain. (Photo by Manuel Queimadelos Alonso/Getty Images)
 Manuel Queimadelos Alonso / 2014 Getty Images
LA PRIMERA

Mandžukić strijelac u teškom porazu Atletica, Rakitiću 20 minuta u pobjedi Barcelone

Barcin vratar Claudio Bravo postavio je novi rekord Primere u minutama bez primljenog gola na startu sezone. Čileanac nije primio gol 630 minuta
Piše: HinaObjavljeno: 04. listopad 2014. 18:42

Valencia je dobila derbi 7. kola, Atletico je još jednom bio porozan u obrani, što je lani bilo praktično nezamislivo za ekipu Diega Simeonea. U sjajnom i ludom prvom poluvremenu na Mestalli riješena je utakmicu, za to je uvelike kriv branič Atletica Siqueira loše izvedenim kaznenim udarcem u 45. minuti. Diego Alves lakoćom mu je obranio. Ostalo je tada 3:1, zadržalo se do kraja.

Valencia je imala savršenih 13 minuta, toliko im je trebalo da povedu 3:0 protiv prvaka. Brazilac Miranda servirao im je Atletico na pladnju već u 6. minuti. Reagirao je krajnje čudno, stoper gostiju u zadnje vrijeme zabija dosta golova, kao da se zbunio pred čijim se vratima nalazi. Dugoputujuća je bila lopta Mustafija pred vrata, tamo se nije nalazio nitko od domaćih napadača, pravi je misterij kako je Miranda uopće išao na tu loptu i ispred istrčalog golmana Moye plasirao je u vlastitu mrežu. Jednostavno ju je trebao prepustiti vrataru, pala bi mu u ruke.

Crveno-bijeli nisu se oporavili a već je bilo 2:0. Krenula je osma minuta kad je Portugalac Andre Gomes dobio loptu od Alcacera upućenu petom, prevario dvojicu, probio se polulijevo i pogodio u bliži kut. Kad je i Otamendi u 13. minuti glavom zabio nakon kornera, bilo je jasno da je u obrana Atletica totalni raspad sustava.

No, domaćini su se pomalo zadovoljili, gosti povezali akcije i počeli prijetiti. Mario Mandžukić prvo je u 21. minuti glavom šutirao kraj gola, da bi u 29. smanjio na 3:1. Tiago je uputio udarac sa dvadesetak metara, golman Diego Alves odbio, a Mandžukić iz blizine glavom samo ubacio loptu u vrata. Da je Siqueira bio bolji s bijele točke, daleko bi se drukčije ušlo u drugo poluvrijeme... Nastavak je ovako bio taktički, tvrđi i daleko manje atraktivan. S vrlo malo šansi. U sudačkoj nadoknadi Talijan Cerci si je pomogao rukom da bi zabio gol, kako je prigovarao jer mu pogodak nije priznat dobio je žuti, pa crveni karton.

Mario Mandžukić igrao je svih 90 minuta, vodio je "rat" s agresivnim stoperom domaćina Otamendijem. Iz kojeg nije izašao kao pobjednik. Iako je bio među solidnijima u Simeoneovoj ekipi.

Nogometaši Barcelone rutinski su odradili gostovanje kod Rayo Vallecana ostvarivši pobjedu 2-0 kojom su se vratili na vrh ljestvice.

Golove za katalonsku momčad zabili su Lionel Messi (35) i Neymar (36), a hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić igrao je posljednjih 20 minuta. Rayo je utakmicu završio bez dvojice igrača - Jorge Morcillo je isključen u 60. minuti, a Javier Aquino u 90. minuti.

Međutim, junak susreta bio je Barcin vratar Claudio Bravo koji je postavi novi rekord Primere u minutama bez primljenog gola na startu sezone. Čileanac, koji je ovoga ljeta stigao na Camp Nou iz Real Sociedada, nije primio gol 630 minuta. Dosadašnji rekord držao je Pedro Maria Artola koji je 1977. na vratima Barcelone otvorio sezonu bez primljenog gola 560 minuta.

REZULTATI:

Rayo Vallecano - Barcelona 0-2 (Messi 35, neymar 36)

Valencia - Atletico M. 3-1 (Miranda 6-autogol, Gomes 7, Otamendi 13 / MANDŽUKIĆ 29)