HSV SLAVIO U MAINZU

Bayern i Borussia poslali poruku Realu i Barceloni, Mandžukić ostao na klupi

Piše: HinaObjavljeno: 13. travanj 2013. 19:49

Polufinalisti nogometne Lige prvaka Bayern i Borussija Dortmund ostvarili su uvjerljive pobjede u susretima 29. kola njemačkog nogometnog prvenstva. Bayern je u Munchenu pobijedio Nurnberg 4:0, dok je Borussija na gostovanju deklasirala Greuther Furth 6:1.

Bayern je bez većih problema na Allianz Areni pobijedio Nurnberg 4:0, a strijelci su bili Jerome Boateng (5), Mario Gomez (17), Rafinha (24) i Xherdan Shaqiri (56). Mario Mandžukić nije ulazio u igru. Gosti su mogli ublažiti poraz, no Timmy Simons je u 47. minuti promašio jedanaesterac.

Bayern Munich 4-0 Nuremberg ,Bundesliga (29) by shoootv

Borussija je protutnjala kroz Fuerth i već nakon prvog poluvremena je vodila 5:0. U drugom poluvremenu svaka je momčad postigla po jedan gol za konačnih 6:1. Strijelci za goste bili su Mario Goetze (12, 45), Ilkay Guendogan (15, 33), Jakub Blaszczykowski (28) i Robert Lewandowski (80), dok je gol za 'fenjeraša' lige zabio Edgar Prib (71).

Greuther Furth vs Borussia Dortmund 1:6 GOALS... by footballdaily1

HSV je na gostovanju pobijedio Mainz 2:1, a oba gola za goste zabio je Son Heung-Min (62, 81), a kod drugog gola u akciji je sudjelovao hrvatski veznjak Milan Badelj koji je igrao cijeli susret. Mainz je četiri minute prije kraja susreta ublažio poraz, a pogodak je postigao Shawn Parker (86).

Wolfsburg i Hoffenheim odigrali su 2:2, a Ivica Olić je odigrao cijeli susret za domaćine, dok Ivan Perišić nije bio u kruga kandidata za Wolfsburg. Rezultatom 2:2 završila je i utakmica između Fortuna Dusseldorf i Werder Bremena.

Na ljestvici vodi Bayern, koji je osigurao naslov prvaka sa 78 bodova, na drugom mjestu je Borussia Dortmund sa 58 bodova, treći je Bayer Leverkusen sa 50 bodova, dok je Schalke četvrti sa 46 bodova.

Bundesliga, 29. kolo:

Bayern München - Nürnberg 4-0 (Boateng 5, Gomez 17, Rafinha 24, Shaqiri 56)

Wolfsburg - Hoffenheim 1-2 (Arnold 13, Naldo 86 / Salihović 35 - 11m, Beck 63)

Mainz - HSV 1-2 (Parker 86 / Son 61, 81)

Greuther Fürth - Borussia (D) 1-6 (Prib 71 / Götze 12, 45, Gündogan 15, 33, Blaszczykowski 29, Lewandowski 80)

Fortuna - Werder 2-2 (Reisinger 2, 48 / Junuzović 16, Latka 70-ag)

Schalke - Bayer Leverkusen 2-2 (Pukki 71, Raffael 87 - 11m / Rolfes 39, Kadlec 58)