BUNDESLIGA

Bayern na krilima Robbena sredio Braunschweig, Borussia slavila u Mainzu

Mario Mandžukić zaigrao od 57. minute umjesto Thomasa Müllera
Piše: Sportske novostiObjavljeno: 30. studeni 2013. 19:01

Ludo subotnje poslijepodne na travnjacima Bundeslige: preokreti, jedanaesterci, crveni kartoni i pobjede vodeće trojke obilježja su pet dvoboja koji su igrani u popodnevnom terminu. Bayern je rutinski nastavio svoj niz, Robben je s dva pogotka riješio Braunschweig, Bayer je u Leverkusenu ostavio Nürnberg u čekaonici, a Borussia je nakon dva poraza naškla put k pobjedi i to baš u Mainzu, protiv kluba koji je stvorio Jürgena Kloppa.

Nema zastoja kod Bavaraca, nakon što su proteklo kolo izbacili Borussiju iz utrke za naslov, danas su imali nešto lakši zadatak. Stigao im je povratnik u elitu Eintracht iz Braunschweiga, bilo je samo pitanje trenutka kada će se otvoriti, a dogodilo se to već nakon 111 sekundi, Götze je poslao sjajnu loptu koju je Robben glavom sproveo u mrežu. Inače, Guardiola se ponovo odlučio na igru bez napadača, Robben, Götze i Müller mijenjali su mjesta, međutim, Bayern nije stvarao prigode, ali je nakon pola sata igre imao sigurnih 2:0. Ponovo je Robben bio strijelac, ovog puta na njegov klasični način, krenuo je u dribling s desna i ljevicom pogodio suprotni kut.

Bayern Munich 2-0 Braunschweig Footyroom.com by footyroomcom

Bilo je to ujedno sve od lidera, koji je sada na 39 utakmica bez poraza u Bundesligi. Mario Mandžukić ušao je u 57. minuti, a do kraju su prijetili Robben i Martinez koji su pogodili gredu. Inače igrači Bayerna čak su 1.065 puta bili u dodiru s loptom, naspram gostujućih 394. Pa ne čudi izjava gostujućeg napadača.

- Nemojte smetnuti s uma da smo igrali protiv pobjednika Lige prvaka. Ovo je najbolja svjetska momčad - iskren je bio Domi Kumbala.

- Nije to bila jednostavna utakmica, dominirali smo i spriječili njihove kontre. Robben? U ovom trenutku je on iznimno bitan za nas, postiže važne golove - poslovično je suzdržan Pep Guardiola.

Nürnberg je jedina momčad koja do sada nije nikoga pobijedila. Tračak optimizma pred gostovanje u Leverkusenu bio je težak poraz Apotekara protiv Manchester Uniteda, međutim, nije pomoglo. Na krilima Sona i Kiesslinga domaćin je stigao do tri boda kojima su ostali prvi pratitelj Bayerna. Inače, prije utakmice sportski direktor Bayera Rudi Völler je završio u bolnici. Naime, pozlilo mu je putem prema stadiona, hitna ga je odvela i dijagnosticiran mu bubrežni kamenac.

- Od prve minute željeli smo pokazati tko je ovdje gazda - kratko je rekao Steffan Kiessling, koji je bivšem klubu do sada zabio 10 pogodaka.

Borussia je stigla u Mainz nakon dva poraza u prvenstvu, poraza koji su ih praktički izbacili iz utrke za naslov prvaka, međutim, pobjeda nad Napolijem vratila je mir u svlačionicu. Klopp je izmiksao postavu, od prve minute zaigrao je Lukas Piszczek, a na prvi gol čekalo se do 70. minute. Onda je Aubameyang sjajno pogodio iz slobodnjka, no radost gostiju trajala je tek četiri minute. domaćin je izjednačio iz jedanaesterca, no tada je stigla odluka. U 78. minuti Soto je obranio rukom na liniji, nesuđeni dinamovac je isključen, a Lewandowski s bijele točke zabija za vodstvo koje je Poljak potvrdio u sudačkoj nadoknadi iz još jednog kaznenog udarca.

- Odigrali smo sjajnu utakmicu, ali za to nismo nagrađeni nego kažnjeni - rekao je Thomas Tuchel, trener Mainza.

A golijada u Sinsheimu završila je 4:4, premda je Hoffenheim vodio 2:0 i 4:2, Werder se u sudačkim nadoknadama vraćao i na koncu uzeo bod. I na ovom dvoboju vidjeli smo tri jedanaesterca...

Bundesliga, 14. kolo:

Bayern - Braunschweig 2-0 (Robben 2, 30)

Bayer - Nürnberg 3-0 (Son 36, 76, Kießling 47)

Hoffenheim - Werder 4-4 (Salihović 12 - 11m, 18 - 11m, Volland 49, Herdling 53 / Hunt 45, Elia 45+1, Petersen 59, Bargfrede 90+1)

Mainz - Borussia Dortmund 1-3 (Choupo-Moting 74 - 11m / Aubameyang 70, Lewandowski 79 - 11m, 90+4 - 11m)

Hertha - Augsburg 0-0

Schalke - Stuttgart 3-0 (Farfan 34, 47 - 11m, Jones 79)