BUNDESLIGA

Bayern s Hrvatima do 3 boda

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 24. ožujak 2012. 18:53

Nogometaši Bayerna došli su, barem privremeno, na samo dva boda zaostatka od dortmundske Borussije, no aktualni prvak lige će svoju utakmicu ovog 27. kola odigrati tek u nedjelju (kod Kölna).

U subotu je Bayern, mnogo teže od očekivanja, pobijedio na svojoj Allianz Areni Hannover s 2-1. Nije Bayern bio niti blizu učinkovit kao u posljednja dva domaća ogleda kada je pobjeđivao Hoffenheim sa 7-1, odnosno, Basel sa 7-0.

Zanimljivo, nakon dugo vremena utakmicu su za Bayern, od prve minute, počeli hrvatski reprezentativci Danijel Pranjić i Ivica Olić. No, bila su to i prva dvojica nogometaša koje je zamijenio trener Bavaraca Jupp Heynckes. Pranjić je izašao u 57. a Olić u 61., kada ga je zamijenio Mario Gomez. Baš je Gomez samo sedam minuta kasnije zabio za 2-0. Bio je to njegov 23. gol u prvenstvu, čime je povećao prednost na ljestvici najboljih strijelaca (drugi Huntelaar je na 20 golova).

Recimo da je sjajan bio prvi gol na utakmici ( Kroos, 36. minuta). Ribery je započeo akciju, Robben je petom sjajno proslijedio do Kroosa koji je, pak, lobom smjestio loptu u mrežu. Neizvjesnost se u utakmicu vratila u 74. minuti golom Ya Konana, no Hannover je do kraja ipak ostao daleko od izjednačenja.

Hoffenheim je s dva gola unutar samo tri minute okrenuo minus 0-1 u pobjedu 2-1 kod Borussije u Mönchengladbachu. Nastavlja time Borussija gubiti pobjednički ritam, a blizu je da uskoro izgubi i treću poziciju na ljestvici, koja vodi prema Ligi prvaka.

Golom Reusa, šesnaestim ove sezone, Borussija je vodila sve do 77. minute. No, tada je prvo Roberto Firmino izjednačio, a već je u 79. bilo 2-1 za goste. Strijelac je bio hrvatski nogometaš Boris Vukčević. Iz kornera je loptu dočekao na metar od vratiju, te je glavom udario, a lopta se uz pomoć vratnice zakoprcala u mreži. Za tog 22-godišnjaka je to bio prvi gol sezone u Bundesligi, u 11. nastupu.

Otto Rehhagel je nogometaše Herthe odveo do druge pobjede u svojoj eri (prva gostujuća), u berlinskom klubu. Nakon Werdera (1-0) pobijedili su na gostovanju Mainz s 3-1. Recimo da je u zadnjih 11 utakmica Hertha upisala čak devet poraza.

Dva je gola na tom ogledu za Herthu postigao Ramos, a hrvatskog igrača Andre Mijatovića nije bilo u sastavu.

Werder je glupo izgubio tri domaća boda protiv Augsburga. Vodio je sastav iz Bremena do 92. minute, kada je nakon mnogo odbijanja od igrača zadnji loptu dotaknuo Verhaegh i nekako je pospremio u mrežu.

Recimo i da je Bugarin Krasimir Balakov, dojučerašnji trener Hajduka, startao s poslom na klupi Kaiserslauterna. Pozitivni šok se nije dogodio. Dapače, nakon 14 odigranih minuta K'lautern je gubio kod Freiburga 2-0 i tako je ostalo do kraja. Hrvat Ivan Santini je utakmicu gledao s domaće klupe za pričuve.