POLUFINALE KUPA

Bayern uništio Wolfsburg, Mario Mandžukić ponovno zabio bivšem klubu

Piše: Dražen KrušeljObjavljeno: 16. travanj 2013. 17:15

Nogometaši Bayerna izborili su plasman u finale njemačkog Kupa nakon što su u Munchenu pred 70.000 gledatelja deklasirali Wolfsburg 6:1 (2:1), a prvi pogodak na utakmici postigao je hrvatski reprezentativac Mario Mandžukić.

Hrvatski topnik je doveo Bavarce u vodstvo golom u 17. minuti. Bio je to njegov 20. pogodak ove sezone u dresu munchenskog kluba. U prvenstvu je zabio 15, u kupu tri, te dva gola u Ligi prvaka. Na 2:0 je povećao Arjen Robben u 35. minuti, a u posljednjim trenucima prvog dijela sjajnim pogotkom s 20-tak metara smanjio je Diego. Na otvaranju drugog poluvremena Xherdan Shaqiri je povisio na 3:1, a zatim je 'proradio' Mario Gomez koji je u 77. minuti ušao u igru umjesto Mandžukića. U razmaku od svega šest minuta (80, 84, 86) zabio je tri gola za konačnih 6:1. Ivica Olić je za goste igrao do 73. minute, dok Ivan Perišić zbog ozljede nije konkurirao za sastav Wolfsburga.

Utakmicu će posebno pamtiti švicarski reprezentativac Shaqiri koji je sudjelovao u akcijama za prva četiri Bayernova gola. Kod prvog je započeo akciju, kod drugog gola je asistirao, potom je zabio treći gol, te asistirao za četvrti pogodak.

Bayern je na putu do finala pobijedio Jahn Regensburg (4:0), Kaiserslautern (4:0), Augsburg (2:0), Borussiju Dortmund (1:0) i večeras Wolfsburg. Zanimljivo, pogodak Wolfsburga bio je jedini kojeg je Bayern primio ove sezone u kupu.

Bayern-Wolfsburg, Mandzukic Goal (1-0), 16.04... by dm_514b3a807e785

Bayern je ove sezone osigurao naslov njemačkog prvaka, izborio je plasman u finale njemačkog kupa, a idućeg tjedna ga očekuje i prvi ogled polufinala Lige prvaka protiv Barcelone.

U drugom polufinalnom susretu njemačkog Kupa u srijedu se sastaju Stuttgart i Freiburg.

BAYERN - WOLFSBURG 6-1 (Mandžukić 18, Robben 35, Shaqiri 50, Gomez 80, 83 / Diego 45)

87. minuta - Gomez u deset minuta tri gola!

83. minuta - Gomez maksimalno iskorištava minutažu, zabio je već drugi gol-

80. minuta - Shaqiri je ponovno obavio 99 posto posla, a Gomez je egzekutor.

77. minuta - I Mandžukić je izašao iz igre.

73. minuta - Olić je zamijenjen.

50. minuta - Shaqiri je sjajnu utakmicu zaokružio lijepim pogotkom. Robben ga je poslužio, a švicarski Kosovar je s 18 metara prizemnim udarcem pogodio mrežu.

45. minuta - Diego je sjajnim udarcem s 20 metara iznenadio nespremnog Neuera.

35. minuta - Briljantna asistencija Shaqirija za Robbena, koji iz blizine pogađa za drugi gol Bayerna.

18. minuta - Bayern je poveo nakon sjajne akcije. Shaqiri je gurnuo u prostor Robbena, koji sjajno pronalazi Mandžukića na samo pet metara od gola. Hrvatski napadač je neumoljiv, zakucao je loptu pod gredu!

21. rujan 2024 19:17