RAKETA 'POPIO' SUSPENZIJU

Bilbao prvi do Barceloninog skalpa, Rakitiću 90 minuta u pobjedi Seville

Sevilla je nastavila s pobjedama, Ivan Rakitić je odigrao cijelu utakmicu
Piše: HinaObjavljeno: 01. prosinac 2013. 20:25

Baskija je bila kobna za jedinu dosada neporaženu momčad prve španjolske nogometne lige. Athletic Bilbao slavio je s minimalnih 1-0 protiv vodeće momčadi Primere - Barcelone.

Jedini pogodak na susretu postigao je 20-godišnji napadač Iker Muniain, kojem je to bio treći zgoditak ove sezone. Nakon Barcelonine pogreške na otprilike 40-ak metara od svog gola Susaeta je povukao loptu po desnoj strani, ušao u šesnaesterac, te niskom prizemnom loptom na petercu pronašao kopačku Muniaina.

Treba napomenuti da je Barcelona u Baskiji nastupila bez "polovice" momčadi, a između ostalih nedostajali su Lionel Messi, Carles Puyol, Victor Valdes, Dani Alves...

Recimo i da je to drugi uzastopni poraz Barcelone u svim natjecanjima, jer je, podsjetimo, prije četiri dana poražena u utakmici 5. kola Lige prvaka na gostovanju kod Ajaxa (1-2).

Spomenumo i da je u ranije odigranoj utakmici Valencia s 3-0 slavila protiv Osasune, te da je sva tri pogotka postigao Brazilac Jonas. Domaćinu je put do pobjede olakšan isključenjem Punala u 17. minuti prvog poluvremena.

U utakmicama 15. kola Španjolske lige Sevilla je slavila na gostovanju kod Granade s 2-1, dok je Betis kod kuće odigrao 2-2 s Rayo Vallecanom.

Sevilla je nastavila s pobjedama, a do trijumfa u Granadi odveo ih pogodak Kevina Gameira tri minute prije kraja.Rakitić je na travnjaku proveo svih 90 minuta, a u 57. je minuti zaradio žuti karton, peti ove sezone, zbog čega će morati propustiti idući Sevillin susret – domaći ogled protiv Athletic Bilbaa.

Za razliku od gradskog rivala, Betis je sotao zadnji jer nije kod kuće uspio pobijediti Rayo. Domaći su vodili do sudačke nadoknade, kada je igrač Raya Bueno zabio izjednačujući zgoditak.