Davor Zunic / CROPIX
ISTRA 1961 - HAJDUK 1-0

Brazilac Jo srušio Hajduk: Tudorova momčad doživjela prvi prvenstveni poraz

Piše: Alen OrlićObjavljeno: 24. kolovoz 2013. 21:30

Hajduk je u Puli doživio prvi prvenstveni poraz u ovoj sezoni. Opet je Istra bila kobna, neugodna za Splićane. Ovaj put uništio ih je Brazilac Jo koji je zabio gol koji je odlučio pobjednika.

Hajduk je razočarao u Puli. Tudorova momčad kiksala je već na prvom gostovanju (slijedi im Lokomotiva pa Osijek), izgubili su korak s Dinamom i sad je već evidentno da 'bijeli' ne mogu nadomjestiti neigranje individualaca kao što su Kouassi i Caktaš.

Hajduk ništa nije odigrao u prvih 45 minuta. Splićani su bili bez ideje i moći, izostala je agresivnost, borbenost, a kad toga nema onda se Splićani teško mogu nositi i sa slabijim protivnikom od Istre.

Hajduk nema igrača koji je sposoban napraviti razliku, nema „match-winnera“ koji može izvući momčad kad krene loše.

Pamićeva Istra je bila agresivna, pametno organizirana, pustili su loptu u posjed Hajduku, a onda su koristili svaku priliku koja im se ukazala iz kontranapada.

Istra je povela dosta rano. Već u 20. minuti Brazilac Jo zabio je za 1-0. Pola posla obavio je Horvat na lijevom krilu, tamo je lomio kičmu Miloviću, povaljao je stopera „bijelih“ na travnjak i onda ubacio u kazneni prostor. Tamo se našao Radonjić, samo je produžio do Joa kojem nije bilo teško iz blizine ubaciti loptu u nebranjenu mrežu Kalinića.

Josiel Alves de Oliveira Jo kojem u biografiji stoji da je bio član portugalskih prvoligaša Leirie i Moreirense tako se proslavio kao strijelac gola Hajduku. Omaleni Brazilac radio je probleme hajdukovcima, u nekoliko navrata zabavljao se driblajući kao da je na Copacabani.

Hajduk se pred kraj prvog poluvremena malo trgnuo. Sjajnu šansu imao je Andrijašević kojem se nakon duplog pasa na sredini terena otvorio koridor prema vratima Ježine.

Ali Andrijašević očito još nije pravi nakon preduge pauze jer Hajdukov veznjak znao je ovakve situacije riješavati izlazeći jedan na jedan sa vratarom. Sad je ta završnica bila prespora, a njegov udarac bez previše problema uštopao je vratar Istre.

U nastavku se igralo po sličnom receptu, Hajduk je imao loptu, a Istra bolje šanse. Jo je mogao zabiti i drugi gol, ali je vratar Kalinić spašavao u situaciju kad je bio sam ispred Brazilcem.

Samo je sreća spasila Hajduka u 80. minuti kad je Jo opet driblao do iznemoglosti pa je proigrao Chunga na lijevoj klrilu, a ovaj ubacio u kazneni prostor da bi Batarelo skrenuo loptu samo do stative.

Jozinović je imao priliku da donese Hajduku bod nakon što je isključen Čagalj, ali Ježina je bio na mjestu. U nadoknadi je isključen i Kiš.

REZULTATI 7. KOLA

Slaven Belupo - Dinamo 1-3 (Novinić 18 / Beqiraj 7, Fernandes 24, 90)

Istra 1961 - Hajduk 1-0 (Jo 20)

Petak:

Lokomotiva - Zadar 2-0 (Mesarić 42, Chago 56)

KRAJ UTAKMICE

90. minuta - I Hajduk ostaje bez igrača, Kiš je isključen

80. minuta - Batarelo je pogodio stativu

79. minuta - Igor Čagalj je isključen, Hajduk će 12 minuta imati igrača više

74. minuta - Blagojević je pokosio Mujana i zaradio žuti karton. a pomoćni trener Hajduka Vukas je udaljen s klupe zbog protesta

66. minuta - Jo je sam izašao ispred vratara Hajduka, ali je Kalinić spasio Splićane

55. minuta - Udarac Batarela odbija se od Maglice i odlazi tik uz stativu

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

44. minuta - Andrijašević je propustio najizgledniju priliku Hajduka u prvom poluvremenu. Ježina je sjajno obranio

30. minuta - Jozinović se baca i ispred Horvata spašava čisti gol nakon odbijanca u obrani

27. minuta - Nakon ubačaja Andrijaševiać, Milović je neprecizan sa 6-7 metara

GOOOL 20. MINUTA - Lijepa akcija Istrana, iza leđa obrane se ubacio Blagojević i ubacio do usamljenog Joa koji je sa 5 metara pogodio mrežu bijelih

9. minuta - Prvi je zaprijetio Radonjića udarcem sa 20 metara. Kalinić je obranio

UTAKMICA JE POČELA

Istra 1961: Ježina – Franjić, Budicin, Obšivač, Woon – Batarelo, Blagojević – Miličević, Križman, Jo – Radonjić.

Hajduk: Kalinić – Vršajević, Maloča, Milović, Jozinović – Sušić, Anđelković, Pašalić – Andrijašević, Maglica, Mujan.

24. rujan 2024 07:21