REVIERFOTO/IMAGO SPORTFOTODIENST/PROFIMEDIA Revierfoto/imago Sportfotodienst/profimedia
LIGE PETICE

Bivši igrač Rijeke s klupe odgledao remi u Frankfurtu, pobjeda Lillea, remi Hrvata u Italiji

Uvjerljivo vodeći je Bayer sa 73 boda, čak 13 manje ima drugi Bayern
Piše: HinaObjavljeno: 05. travanj 2024. 22:40

U prvoj utakmici 28. kola njemačkog nogometnog prvenstva Eintracht i Werder su u Frankfurtu igrali 1:1.

Goste je u vodstvo doveo Veljković (62), a poravnao je Tuta (77).

Hrvoje Smolčić ostao je na klupi Eintrachta.

Šesti Eintracht sada ima 42 boda, osam manje od petog RB Leipziga, a šest više od sedmog Augsburga, dok je Werder 10. s 31 bodom.

Uvjerljivo vodeći je Bayer sa 73 boda, čak 13 manje ima drugi Bayern.

Italija: Salernitana - Sassuolo 2-2

Nogometaši Salernitane i Sassuola u prvoj su utakmici 31. kola talijanskog prvenstvu igrali 2-2 (0-2).

Gosti su bili nadomak pobjedi, golovima Laurentiea (37) i Bajramija (44) krajem prvog poluvremena poveli su sa 2-0, ali Candreva (52-11m) je iz sumnjivo dosuđenog kaznenog udarca početkom nastavka smanjio da bi Maggiore (90+1) početkom sudačke nadokande poravnao na 2-2. I u toj situaciji gosti su opravdano prigovarali sucu jer u začetku akcije nije dosuđen očiti prekršaj na njihovu igraču.

Domagoj Bradarić je odigrao čitav susret za Salernitanu, dok je Martin Erlić igrao za Sassuolo do 69. minute.

Salernitana je i dalje uvjerljivo posljednja sa samo 15 bodova, čak 10 manje od predzadnjeg Sassuola koji se bodovno izjednačio sa 17. Frosinoneom i 18. Empolijem. No, Sassuolo opravdano može žaliti što se nije izjednačio sa 15. Veronom i 16. Cagliarijem koji imaju po 27 bodova.

Na vrhu je Inter sa 79 bodova, 14 više od drugog Milana.

Francuska: Lille - Marseille 3-1

U prvoj utakmici 28. kola francuskog nogometnog prvenstva Lille je na svom terenu svladao Marseille sa 3-1 (0-0).

Strijelci za domaće bili su David (54-11m), Cabella (71) i Gudmundsson (84), a za goste Ismaily (81-ag).

Duje Ćaleta-Car nije konkurirao za nastup u sastavu Marseillea koji je ostao sedmi sa 39 bodova, dok je Lille sada treći sa 49 bodova, bod više ima drugi Brest, a isti broj bodova ima četvrti Monaco.