THOMAS KIENZLE Afp
VAŽNA POBJEDA

Borna Sosa sve bliže ostanku u ligi! Njegova momčad deklasirala lovce na Europu, evo zašto Vatreni nije igrao

Čak pet golova vidjeli smo u dinamičnom susretu, a gosti imaju mnogo razloga za slavlje
Piše: HINAObjavljeno: 21. svibanj 2023. 17:53

Nogometaši Stuttgarta korak su do prvoligaškog spasa nakon što su u susretu 33. kola Bundeslige na gostovanju pobijedili Mainz sa 4-1.

Stuttgart je ovom pobjedom napustio zonu ispadanja, a kolo prije kraja drži 15. mjesto sa 32 boda.

Bochum, na 16. mjestu koje vodi u dodatne kvalifikacije, također ima 32 boda, dok zadnje dvije pozicije drže Schalke (31) i otpisana Hertha (26).

U zadnjem kolu Stuttgart kod kuće dočekuje Hoffenheim, Bochum će ugostiti Bayer Leverkusena, dok Schalke očekuje najteži ispit, gostovanje kod RB Leipziga.

U slučaju da dvije momčadi imaju isti broj bodova, gleda se razlika pogodaka, potom broj postignutih golova, a na četvrtom mjestu je međusobni ogled.

Mainz je poveo u 23. minuti golom Marcusa Ingvartsena, a u 43. minuti je izjednačio Wataru Endo.

U nastavku susreta gosti su zabili još tri gola, a strijelci su bili Serhou Guirassy (64), Chris Fuhrich (78) i Tanguy Coulibaly (90+1). Hrvatski reprezentativac Borna Sosa nije bio u sastavu zbog infekcije usne šupljine i grla.

U nedjelju su na rasporedu još dvije utakmice, sastaju se Augsburg i Borussia Dortmund, te Bayer Leverkusen - Borussia Moenchengladbach.

17. travanj 2024 09:01