INA FASSBENDER Afp
BUNDESLIGA

Borussia Dortmund pregazila imenjaka iz Moenchengladbacha i zadržala korak s Bayernom

Dortmund je slavio s 5:2 u sjajnoj utakmici i tako se održao u borbi za naslov prvaka
Piše: HinaObjavljeno: 13. svibanj 2023. 20:45

Borussia Dortmund je u dvoboju 32. kola njemačke Bundeslige na svom stadionu s 5:2 svaladala imenjaka iz Moenchengladbacha, te je ostala bod udaljena od lidera Bayerna, koji je danas s 6:0 svladao Schalke.

Pitanje pobjednika crno-žuti su riješili već u prvom poluvremenu, kada su četiri puta pogodili mrežu gostiju. Pogotke su postigli Donyell Malen (5), Jude Bellingham (18) i Sebastien Haller (20, 32), da bi u drugom poluvremenu gosti smanjili preko Ramyja Bensebianija, koji je u 75. minuti uspješno realizirao jedanaesterac, te Larsa Stindla u 85. minuti. Za konačnih 5:2 Giovanni Reyna pogodio je duboko u produžetku.

Na ljestvici Bayern ima 68 bodova, slijedi Borussia sa 67 i već je osigurala najmanje drugo mjesto.

25. travanj 2024 15:55