MICHAELA REHLE Afp
BUNDESLIGA

Borussia prosula pobjedu na gostovanju kod Augsburga, minimalna pobjeda RB Leipziga bez Gvardiola

U posljednjem susretu 24. kola Bundeslige Augsburg i Borussia Dortmund su odigrali 1-1
Piše: HinaObjavljeno: 27. veljača 2022. 19:35

Gosti su poveli u 35. minuti golom Thorgana Hazarda, a u 52. minuti imali su sjajnu priliku za 2-0, no udarac Donyella Malena je vratar obranio odbivši loptu u prečku. Izjednačio je Noah Joel Sarenren Bazee u 78. minuti utakmice.

U prvom nedjeljnom susretu RB Leipzig je na gostovanju pobijedio Bochum sa 1-0. Pogodak odluke zabio je Christopher Nkunku u 82. minuti na asistenciju Benjamina Henricksa.

Domaćin je imao veći posjed lopte (53 / 47 %), uputio je dvostruko više udaraca (13 / 6), imao daleko više kornera (5 / 0), a u 78. minuti je Christopher Antwi-Adjei pogodio desnu stativu. Međutim bodove su osvojili gosti.

Bila je to brza kontra, Henricks je sjajno povukao, te uposlio Nkunku koji je lijepim udarcem s ruba kaznenog prostora pogodio za 1-0.

Hrvatski reprezentativac Joško Gvardiol nije nastupio za goste.

Na ljestvici vodi Bayern sa 58 bodova, Borussija je druga sa 50 bodova, dok je Bayer Leverkusen treći sa 44 boda. RB Leipzig je sada četvrti sa 40 bodova koliko imaju i Freiburg i Hoffenheim.