Florian Wirtz i Josip Juranović

INA FASSBENDER Afp
POBJEDA RB LEIPZIGA

Branič Vatrenih nastupio u teškom porazu i s klubom potonuo na dno ljestvice, Stanišić ostao na klupi

Bayer je ponovno zauzeo prvo mjesto, Bayern ima dva boda manje, dok su na začelju Köln i Union
Piše: HinaObjavljeno: 12. studeni 2023. 21:37

Nogometaši Bayera iz Leverkusena vratili su se na vrh ljestvice njemačkog prvenstva sigurnom 4-0 (1-0) domaćom pobjedom protiv Uniona iz Berlina u susretu 11. kola.

Pogotke za Bayer postigli su Grimaldo (23), Kossounou (57), Tah (73) i Tella (83).

Vodeći Bayer, kod kojega je Josip Stanišić ostao na klupi, sada ima 31 bod, samo dva manje od maksimuma, a dva više od drugog Bayerna, dok je Union, za koji je Josip Juranović odigrao prvo poluvrijeme, pao na dno sa samo šest bodova, koliko ima i pretposljednji Koeln.

U posljednjoj utakmici 11. kola njemačkog nogometnog prvenstva RB Leipzig je svladao Freiburg sa 3-1 (1-1).

Domaće je u prednost doveo Simons (6), u samoj završnici prvog poluvremena poravnao je Roehl (45+6) da bi Openda (79-11m) i Baumgartner (80) s dva gola u razmaku od 100 sekundi ipk osigurali pobjedu RB Leipziga.

RB Leipzig je sada četvrti sa 23 boda, jednim manje od trećeg Stuttgarta, dok je Freiburg osmi sa 14.

Na vrhu je Bayer sa 31 bodom, dva manje ima drugi Bayern.

02. svibanj 2024 14:23