PETER KNEFFEL Dpa Picture-alliance Via Afp
BUNDESLIGA

Dion Drena Beljo odigrao zapaženu ulogu u pobjedi Augsburga, izborio je i korner iz kojeg je pao gol

Nogometaši Augsburga s minimalnih su 1:0 (0:0) pobijedili Bayer Leverkusen
Piše: HinaObjavljeno: 03. veljača 2023. 22:42

Nogometaši Augsburga s minimalnih su 1:0 (0:0) pobijedili Bayer Leverkusen u prvoj utakmici 19. kola njemačke Bundeslige, koji je odigran u petak.

Pogdak za šestu prvenstvenu pobjedu Augsburga u ovoj sezoni postigao je Mergim Berisha u 55. minuti.

Mladi hrvatski reprezentativac Dion Drena Beljo ponovno je bio u početnom sastavu Augsburga i igrao do 82. minute. Iako je ostao bez prvijenca u dresu svog novog kluba, njegov nastup nije prošao nezapaženo. Dvaput je preciznim udarcima suparničkog vratara prisiljavao na intervencije, a upravo nakon njegovog pokušaja je Augsburg došao do udarca iz kuta koji je prethodio pobjedničkom pogotku. Beljo je u 37. minuti zaradio i žuti karton zbog povlačenja.

Augsburg je sa 21 bodom privremeno zasjeo na 13. mjesto, dok je Bayer sa 24 boda ostao na devetoj poziciji. Vodeći Bayern ima 37 bodova, jedan više od drugoplasiranog Union Berlina, a dva više od RB Leipziga. Na začelju je Schalke 04 sa samo 10 bodova.

25. travanj 2024 16:28