Kristijan Jakić

ARNE DEDERT Dpa Picture-alliance Via Afp
NJEMAČKO PRVENSTVO

Dva remija u završnici kola Bundeslige, Vatreni još jednom ušao s klupe i odigrao posljednje minute

Kristijan Jakić je u igri bio od 79. minute, a Eintracht je odigrao 1:1 kod Augsburga.
Piše: HINAObjavljeno: 16. siječanj 2022. 19:52

U nedjelju je s dvije utakmice kompletirano 19. kolo Bundeslige. U derbiju začelja nogometaši Arminije i Greuther Furtha su odigrali bez pobjednika 2-2.

Gosti su bili blizu tek druge pobjede u sezoni. Do 83. minute su vodili 2-1 golovima Lewelinga u 35. i Nielsena u 67. minuti. No, sedam minuta prije kraja Castro je pogodio gostujuću mrežu te je svojoj Arminiji omogućio osvajanje barem jednog boda.

Greuther Furth je osvojio tek sedmi bod u sezoni, a čak 11 više imaju Arminija i Stuttgart koji su na 16. i 17. poziciji.

Ranije u nedjelju su remizirali i Augsburg i Eintracht odigravši 1-1. Oba pogotka postignuta su u prvom dijelu. Gosti iz Frankfurta su poveli u 22. minuti kada je strijelac bio Japanac Kamada, ali je u 38. izjednačio Gregoritsch.

Kao i u prošlom kolu, u porazu protiv dortmundske Borussije, tako je i ovaj put hrvatski nogometaš Kristijan Jakić ušao u igru s klupe Eintrachta. Igrao je od 79. minute.

Augsburgu je ovo bila četvrta ligaška utakmica u nizu bez pobjede (tri remija i jedan poraz) te se nalazi na 15. mjestu ljestvice. Eintracht je nakon tri pobjede u nizu upisao i drugu utakmicu u Bundesligi bez pobjede (poraz i remi). Klub iz Frankfurta je trenutačno osmi na ljestvici.