BUNDESLIGA

Hertha napunila mrežu Borussije Mönchengladbach, prekinula lošu seriju i pobjegla s dna ljestvice

Filip Uremović odigrao je cijelu utakmicu, a Ivan Šunjić dobio je sedam minuta
Piše: HinaObjavljeno: 12. veljača 2023. 18:58

Nogometaši Herthe su u Berlinu pobijedili Borussiju Mönchengladbach 4:1 u utakmici 20. kola Bundeslige i pobjegli s dna ljestvice.

Borussia je povela golom Nika Elvedija u 17. minuti, ali je Hertha u 30. minuti preko Jessica Ngankama izjednačila i s tim rezultatom otišao na odmor.

Marton Dardai je u 52. minuti preokrenuo rezultat i donio vodstvo Herthi koja je potvrdila trijumf golovima Derryja Sherhanta u 91. minuti i Dodija Lukebakija u 97. minuti iz jedanaesterca.

Filip Uremović je igrao cijeli susret za Herthu, a Ivan Šunjić zadnjih sedam minuta.

Hertha je prekinula niz od četiri uzastopna poraza u Bundesligi i zauzima 16. mjesto na tablici sa 17 bodova, dok je Mönchengladbach deseti s 26 bodova.

Nogometaši Koelna kod kuće su pobijedili Eintracht s 3-0 u utakmici 20. kola njemačke Bundeslige.

Tunižanin Enyas Shhiri zabio je dva gola (71, 86), a u strijelce se upisao i Timo Huebers (49). Eintracht u osmini finala Lige prvaka igra s Napolijem 21 veljače.

Nikola Soldo kod Koelna, te Kristijan Jakić i Hrvoje Smolčić kod Frankfurta ostali su na klupi.

24. travanj 2024 15:06