HANS-JüRGEN SCHMIDT/IMAGO SPORTFOTODIENST/PROFIMEDIA
REZULTATI KOLA

Hrvati u Bundesligi: Igor Matanović i Jakov Medić poraženi u debiju u njemačkom prvenstvu

U zadnjoj utakmici dana Borussia Dortmund slavila je protiv Eintrachta
Piše: HinaObjavljeno: 24. kolovoz 2024. 20:45

U zadnjoj utakmici subotnjeg programa 1. kola njemačkog nogometnog prvenstva Borussia Dortmund je na svom terenu svladala Eintracht iz Frankfurta sa 2-0 (0-0).

Oba gola postigao je Gittens (72, 90+3). Igor Matanović igrao je za Eintracht od 69. minute.

Ranije u subotu je napadač hrvatske nogometne reprezentacije Andrej Kramarić postigao sva tri gola za Hoffenheim u 3-2 (2-0) domaćoj pobjedi protiv novaka u ligi Holsteina iz Kiela. Kramarić je u 6. minuti sigurno realizirao kazneni udarac za 1-0, da bi u 37. minuti glavom u mrežu spustio ubačaj Bultera. Nakon što je Bernhardssen u 63. minuti smanjio za 2-1 i tako postigao povijesni prvi gol za Holstein Kiel u prvoj ligi, Kramarić je u 87. minuti najbrže reagirao na odbijenu loptu i pogodio za 3-1 da bi Machino u 89. postavio konačni rezultat. Kramarić je igrao za Hoffenheim do 90. minute.

Nediljko Labrović debitirao je u Bundesligi na vratima Augsburga u 2-2 (2-1) domaćem remiju protiv Werdera. Strijelci za domaće bili su Rexhbecaj (16) i Essende (35), a za goste Agu (12) i Njinmah (58).

Jakov Medić igrao je do 86. minute za Bochum u 0-1 (0-0) porazu kod RB Leipziga koji je do pobjede stigao golom Nuse (59).

REZULTATI 1. KOLA,

Petak:

Borussia M. - Bayer 2-3 (Elvedi 59, Kleindienst 85/Xhaka 12, Wirtz 38, 90+11)

Subota:

RB Leipzig - Bochum 1-0 (Nusa 59)

Hoffenheim - Holstein Kiel 3-2 (Kramarić 6-11m, 37, 87/Bernhardsson 63, Machino 89)

Freiburg - Stuttgart 3-1 (Kubler 26, 61, Doan 54/Demirović 2)

Augsburg - Werder 2-2 (Rexhbecaj 16, Essende 35/Agu 12, Njinmah 58)

Mainz 05 - Union Berlin 1-1 (Amiri 53/Benes 74)

Borussia D. - Eintracht F. 2-0 (Gittens 72, 90+3)