
Niko Kovač je preporodio Borussiju Dotrmund otkad je stigao u veljači 2025. godine. Završio je, unatoč svim očekivanjima, sezonu na četvrtom mjestu Bundeslige i tako izborio plasman u iduće izdanje Lige prvaka.
Ne iznenađuje da ga njemački velikan izrazito cijeni, što i pokazuje njegova godišnja plaća od 4.000.000 eura. Time je treći najplaćeniji trener Bundeslige, na prvom mjestu se pak nalazi Vincent Kompany kojeg Bayern plaća 7.000.000 eura godišnje, a novopridošli trener Erik ten Hag zarađuje 5.500.000 eura godišnje na klupi Bayer Leverkusena.
Kovač je i dobro započeo Svjetsko klupsko prvenstvo, drugi je u skupini F, s četiri boda. Isto toliko ima i brazilski Fluminense s kojim je otvorio ovo natjecanje bez pogodaka. Mamelodi Sundowns su pak izgubili nakon napetih 4:3 za Dortmund, a večeras, u 21 sat po hrvatskom vremenu, protiv Ulsana će pokušati izboriti osminu finala.
Komentari (0)