CHRISTOF STACHE Afp
SLAVLJE I ZA UNION

Najugodnije iznenađenje Bundeslige nastavlja borbu za Europu, novim slavljem zadržali 3. mjesto, poraz Leipziga

Schalke je doživio 15. poraz i pretposljednji je s 24 boda, tri manje od Bochuma, prvog iznad crte spasa
Piše: HinaObjavljeno: 23. travanj 2023. 18:12

Nogometaši Freiburga pobijedili su na svom stadionu Schalke s 4-0 u utakmici 29. kola Bundeslige, te su ostali treći.

Dvostruki strijelac bio je Austrijanac Mihael Gregoritch koji je zabio u sedmoj i 35. minuti, a golove su za domaće još postigli Lukas Holer u 52. i Matias Ginter u 82. minuti.

Freiburg ima 15 pobjeda i zadržao je treće mjesto na tabeli sa 53 boda. Schalke je doživio 15. poraz i pretposljednji je s 24 boda, tri manje od Bochuma, prvog iznad crte spasa.

Nogometaši Bayer Leverkusena pobijedili su na svom terenu Leipzig s 2-0 u utakmici 29. kola Bundeslige.

Bayer je poveo golom Čeha Adama Hložeka u 40. minuti, a pobjedu je osigurao Nadim Amiri iz jedanaesterca u 86. minuti. Leipzig je utakmicu završio s desetoricom jer je Dominic Soboszlai dobio drugi žuti karton. Joško Gvardiol je odigrao cijeli susret.

Union Berlin slavio je kod Borussie Mönchengladbach u 29. kolu s 1-0, te se momčad iz glavnog grada vratila na treće mjesto Bundeslige.

U Mönchengladbachu je čovjek odluke bio Surinamac Sheraldo Becker koji je u 60. minuti postigao jedini pogodak na utakmici.

Hrvatski reprezentativac Josip Juranović odigrao je cijeli susret za Union.

Union nakon današnje pobjede zaostaje četiri boda za Bayernom i pet za Borussijom Dormund, te ima dva boda više od Freiburga.

07. svibanj 2024 07:41