GLYN KIRK Afp
LIGE PETICE

Tottenham novom pobjedom napravio veliki pritisak na City i Arsenal, senzacije u Španjolskoj i Francuskoj

Nogometaši Girone preuzeli su vrh Primere, nakon što su u 11. kolu pobijedili Celtu Vigo
Piše: HinaObjavljeno: 27. listopad 2023. 23:12

Nogometaši Tottenhama nastavili su pobjednički niz nakon što su u susretu 10. kola engleskog prvenstva na gostovanju pobijedili Crystal Palace sa 2:1.

Spursi su produžili niz bez poraza na deset kola ostvarivši pritom i osmu pobjedu s kojom su se odvojili na vrhu ljestvice sa 26 bodova. Pet više od Manchester Cityja i Arsenala koji imaju i susret manje.

Crystal Palace je ostao na 11. poziciji sa 12 bodova.

Tottenham je poveo u 53. minuti nakon autogola Joela Warda, da bi 13 minuta kasnije Son Heung-Min pogodio za 2:0. Domaćin je u četvrtoj minuti nadoknade smanjio na 2:1 golom Jordana Ayewa.

Za domaćeg menadžera Roya Hodgsona bila je to 500-ta utakmica u engleskim klupskim natjecanjima. Osim Crystal Palacea vodio je i Fulham, Blackburn, WBA, Liverpool, Bristol City i Watford.

Roy Hodgson

Girona preuzela vrh Primere

Nogometaši Girone preuzeli su vrh Primere, nakon što su u prvom susretu 11. kola španjolskog nogometnog prvenstva pobijedili Celtu Vigo sa 1-0.

Junak susreta bio je Yangel Herrera koji je sjajno pogodio s ruba kaznenog prostora u prvoj minuti sudačke nadoknade.

Girona je ovom pobjedom skočila na vrh ljestvice španjolskog prvenstva sa 28 bodova, tri više od Real Madrida i četiri boda više od Barcelone.

Najbliže Gironine pratitelje u subotu očekuje "el Clasico".

Nica prva u Francuskoj

U prvom susretu 10. kola francuskog nogometnog prvenstva Nica je na gostovanju pobijedila Clermont sa 1-0 preuzevši barem privremeno vrh Le Championnata.

Pobjedu gostima donio je Hicham Boudaoui u 74. minuti.

Nica je sjajnu priliku za vodstvo imala i u 37. minuti, međutim Gaetan Laborde nije iskoristio jedanaesterac. Pucao je preko gola.

Nica je ovom pobjedom barem privremeno sjela na vrh ljestvice sa 22 boda, dva više od Monaca koji ima i susret manje.

Clermont je ostao na predposljednjem, 17. mjestu s pet bodova.

Serie A: Genoa bolja od Salernitane, Badelj i Bradarić nastupili

U prvom susretu 10. kola talijanskog nogometnog prvenstva Genoa je pobijedila Salernitanu sa 1:0.

Pogodak odluke zabio je Albert Gudmundsson u 34. minuti na asistenciju Ruslana Malinovskija.

Za pobjednički sastav je do 59. minute igrao hrvatski nogometaš Milan Badelj, dok je Domagoj Bradarić za goste igrao prvo poluvrijeme.

Genoa je ovom pobjedom napredovala na 15. mjesto s osam bodova, dok je Salernitana na 19. poziciji sa četiri boda, tek jednim bodom više od "fenjeraša" Cagliarija.

Na vrhu je Inter sa 22 boda ispred Milana (21) i Juventusa (20).

Milan Badelj

DANILO VIGO Nurphoto Via Afp

Bundesliga: Bochum i Mainz i dalje bez pobjede

U derbiju začelja njemačkog nogometnog prvenstva Bochum i Mainz su odigrali 2:2 pa i dalje nakon devet kola nemaju pobjedu.

Mainz je na posljednjem, 18. mjestu s tri boda, dok je Bochum dvije stepenice više s pet bodova.

Domaćin je poveo u 21. minuti golom Kevina Stogera iz kaznenog udarca, a Mainz je izjednačio autogolom Kevena Schlotterbecka u 59. minuti.

Schlotterbeck se iskupio za pogrešku postigavši u 82. minuti vodeći gol za domaćine. Činilo se kako će Bochum ipak ostvariti prvu pobjedu sezone, no u šestoj minuti nadoknade je Tomas Krauss je zabio za 2:2.

Na ljestvici vodi Bayer Leverkusen sa 22 boda, Stuttgart ima 21, a Bayern i Borussia Dortmund po 20 bodova.

19. travanj 2024 23:24