DANIEL ROLAND Afp
Sjajan nastup Vatrenog

Kramarić je zabio dva gola Herthi i stigao do brojke od deset ove sezone u Bundesligi
Piše: SN, HinaObjavljeno: 19. siječanj 2021. 22:38

U 17. kolu Bundeslige Hoffenheim Andreja Kramarića slavio je s 3:0 u gostima kod Herthe, a hrvatski je napadač zabio drugi i treći gol za svoju momčad.

Igrala se 68. minuta kada je hrvatski napadač s nekih sedam metara prizemnim udarcem zatresao mrežu.

Pucao je Diadie Samassekou, a Kramarić je zaštopao loptu i iz okreta poentirao za svoj deveti ovosezonski bundesligaški gol u 13. nastupu. Bio mu je to prvi gol na susretu. Drugi, odnosno deseti ovosezonski, je zabio u 88. minuti.

Taj gol postigao je majstorski iz slobodnog udarca malo izvan ruba kaznenog prostora. Vratar Herthe se protegnuo svom duljinom, ali hrvatski je napadač 'skinuo paučinu'.

Piatek je u 12. minuti promašio jedanaesterac za Herthu, a prvi je gol za Hoffenheim zabio Rudy u 33. minuti.

Kramarićeva statistika protiv Herthe
SOFASCORE

Uvid u Kramarićevu statistiku omogućio je: SofaScore

U derbiju kola Bayer Leverkusen je pobijedio Borussiu Dortmund sa 2-1 ostvarivši prvu pobjedu u zadnjih pet kola.

Golove za "apotekare" zabili su Moussa Diaby (14) i Florian Wirtz (80), dok je strijelac za goste bio Julian Brandt (67). Tin Jedvaj nije natupio za domaći sastav.

Wolfsburg je na gostovanju pobijedio Mainz sa 2-0, a strijelci su bili Bartozs Bialek (65) i Wout Weghorst (79). Josip Brekalo je za pobjednički sastav igrao do 60. minute.

Borussia M'gladbach je golom Nice Elvedija u 66. minuti slomila Werder sa 1-0.

Na ljestvici vodi Bayern sa 36 bodova, Bayer Leverkusen je skočio na drugu poziciju sa 32 boda koliko ima i RB Leipzig. Borussia Dortmund je četvrta sa 29 bodova.