PATRIK STOLLARZ/AFP
Golijada u Frankfurtu

Klub iz Mönchengladbacha je gubio s 1-3, da bi se spasio čudesnom završnicom i golovima Larsa Stindla
Piše: HinaObjavljeno: 15. prosinac 2020. 23:07

U dvoboju 12. kola Bundeslige Borussia Dortmund je slavila kod Werdera s 2-1 i popela se na četvrtu poziciju.

U prvoj utakmici nakon otkaza treneru Lucienu Favreu Borussija je stigla do pobjede u Bremenu zahvaljujući pogotku Marca Reusa u 79. minuti, koji je prvo promašio penal, ali mu se lopta sretno odbila i iz druge šanse je zabio. Raphaël Guerreiro je u 12. minuti postigao vodeći gol za žute-crne, da bi poravnao Möhwald (28).

Borussiju Dortmund je u ovoj utakmici vodio privremeni trener Edin Terzić (38) kojemu je majka Hrvatica. Terzić je bio i pomoćnik Slavena Bilića tijekom Eura 2012., kada je za tadašnjeg izbornika Vatrenih izradio analizu protivnika prije utakmice s Irskom, koju je Hrvatska dobila 3-1.Bilića je pratio kao pomoćnik ukupno četiri godine - po dvije u Bešiktašu i West Hamu.

Stuttgart je kod kuće izvukao remi (2-2) protiv Union Berlina s dva gola austrijskog Srbina Saše Kalajdžića u 85. i 90. minuti. Za Stuttgart je prvo poluvrijeme igrao Borna Sosa.

Hertha i Mainz su odigrali 0-0.

U prvom dvoboju 12. kola Bundeslige Eintracht Frankfurt i Borussia M'gladbach su odigrali 3-3.Klub iz Mönchengladbacha je u 90. minuti gubio s 1-3, da bi čudesnom završnicom i dva gola Larsa Stindla, drugi u šestoj minuti nadoknade, izbjegao poraz. Stindl je ubilježio hat-trick jer je dao i prvi gol na utakmici u 14. minuti.

Eintracht je golovima André Silva (21pen, 24) i Barkoka (32) vodio sve do samog kraja, ali ih je skupo koštao crveni karton Abrahama u 81. minuti.

Na ljestvici vodi Bayer Leverkusen s 25 bodova ispred Bayerna i Leipziga koji imaju po 24, te Borussije Dortmund (22).

Bundesliga, 12. kolo

Eintracht Franfurt 3 André Silva (21pen, 24), Barkok (32)
Mönchengladbach 3 Stindl (14, 90pen, 90+6)

Stuttgart 2 Kalajdžić (85, 90)
Union Berlin 2 Friedrich (4), Awoniyi (77)

Bez pobjednika u okršaju braće Inzaghi

U susretu 12. kola talijanskog nogometnog prvenstva Benevento i Lazio odigrali su 1-1, dok u susretu između Udinesea i Crotonea nije bilo golova.

Susret između Beneventa i Lazia bio je i sudar braće Inzaghi, Filippo vodi Benevento, dok je Simone trener rimskog sastava.

Gosti su poveli u 25. minuti golom Cire Immobilea, a u samoj završnici prvog dijela izjednačio je Pasquale Schiattarella. U posljednjim trenucima susreta Schiattarella je dobio i crveni karton.

U prvom današnjem susretu Udinese i Crotone su odigrali bez pogodaka.

U srijedu je na rasporedu još sedam susreta, a u derbiju kola u Torinu se sastaju Juventus i Atalanta.

Na ljestvici vodi Milan (27), ispred Intera (24), Napolija (23) i Juventusa (23).