LEON KUEGELER Afp
Žuto-crni na petom mjestu

U susretu 29. kola njemačkog nogometnog prvenstva Borussia Dortmund je pobijedila Werder sa 4-1.
Piše: HinaObjavljeno: 18. travanj 2021. 17:48

Gosti su poveli u 14. minuti golom Milota Rashice, no domaćin je u nastavku susreta okrenuo rezultat sa četiri gola. Strijelci su bili Giovanni Reyna (29), Erling Haaland (34-11m, 38) i Mats Hummels (87).

Borussija je ovom pobjedom preskočila Bayer Leverkusen i sada je peta sa 49 bodova, četiri manje od Eintrachta na četvrtoj poziciji.

Golove s utakmice Borussia - Werder pogledajte OVDJE.

U vodstvu je Bayern (68) ispred RB Leipziga (61) i Wolfsburga (54). Werder je ostao na 13. mjestu sa 30 bodova.

Bundesliga, 29. kolo

Borussia D. - Werder 4-1 (Reyna 29, Haaland 34-11m, 38, Hummels 87 / Rashica 14)

U subotu:
Augsburg - Arminia 0-0
Borussia M. - Eintracht 4-0 (Ginter 10, Hofmann 60, Bensebaini 67, Wolf 90+5)
Freiburg - Schalke 4-0 (Holer 7, Sallai 22-11m, Gunter 50, 74)
Union B. - Stuttgart 2-1 (Promel 20, Musa 43 / Forster 49)
Wolfsburg - Bayern 2-3 (Weghorst 35, Philipp 54 / Musiala 15, 37, Choupo-Moting 24)
Bayer L. - Koeln 3-0 (Bailey 5, 76, Diaby 51)