MATTHIAS BALK Dpa Picture-alliance Via Afp
BIO BI HEROJ

Semafor je pokazivao na 81. minutu kad je neovisno o rezultatu momčad Edina Terzića bila prvak Bundeslige
Piše: Ivan AlaupovićObjavljeno: 27. svibanj 2023. 20:41

Malo je nedostajalo da ime Dejana Ljubičića zauvijek bude upisano u povijesne knjige Borussije Dortmund, iako zapravo igra za Köln! Naime, stariji brat Dinamovog veznjaka Roberta Ljubičića, u 81. minuti realizirao je kazneni udarac protiv Bayerna za 1:1 u posljednjem kolu njemačke Bundeslige.

POGODAK POGLEDAJTE OVDJE

Hipotetski, da Jamal Musiala nije u 89. minuti poentirao za konačnih 2:1 i novu titulu u vitrini bavarskog kluba, Ljubičić bi svojim pogotkom naslov omogućio žuto-crnima iz Dortmunda. Jer iako momčad Edina Terzića nije slavila na svojem stadionu, Bayernu je isključio pobjeda igrala ulogu, u svim drugim scenarijima, prvak bi bila Borussija, bez obzira na ishod u svojoj utakmici jer je bodovna situacija uoči ovog kola bila takva da je Dortmund imao 70., a Bayern 68. Za Ljubičića je ovo bio peti pogodak u 27. nastupu ove sezone. Ovaj 25-godišnji napadač za razliku od mlađeg brata Roberta odlučio je igrati za Austriju za koju je debitirao 2021. godine te je do danas u šest nastupa jednom zabio. Prije dolaska u Köln prošle sezone, Ljubičić je igrao za Rapid Beč gdje je prošao sve mlađe kategorije. Prošlosezonski učinak, njegov prvi u Njemačkoj, bio je sljedeći - 30 nastupa, tri gola i jedna asistencija.

18. travanj 2024 13:29