CHRISTOF STACHE Afp
VELIKA NADA

Bayern je ovom pobjedom barem privremeno skočio na drugo mjesto na tablici ispred Borusije Dortmund
Piše: HinaObjavljeno: 30. rujan 2022. 22:24

Momčad Bayerna je u prvoj utakmici 8. kola Bundeslige na domaćem terenu bez ikakvih problema svladala Bayer iz Leverkusena s visokih 4:0, a prvo ime Bavaraca na Allianz Areni bio je mladi 19-godišnji Jamal Musiala.

Spomenuti je već u trećoj minuti susreta asistirao za vodeći pogodak njamačkog velikana kada je strijelac bio Leroy Sane, da bi se potom i sam u 17. minuti upisao na listu strijelaca. Do kraja prvog poluvremena Musiala je asistirao i za treći pogodak Bavaraca, a strijelac je u 39. minuti bio Sadio Mane koji je ovog ljeta stigao u München.

Pitanje pobjednika praktički je bilo riješeno već nakon prvih 45 minuta susreta, a za konačni rezultat pobrinuo se Thomas Müller koji je u 88. minuti po četvrti put poslao loptu u mrežu Bayera.

Hrvatski reprezentativac Josip Stanišić ostao je na klupi za pričuve Bayerna.

Bavarci su privremeno skočili na drugo mjesto sa 15 bodova koliko ima i trećeplasirana Borussia Dortmunda, ali uz utakmicu manje. Na vrhu ljestvice je Union Berlin koji je u sedam nastupa sakupio 17 bodova.

Bayer je sa samo pet bodova na 16. poziciji.

17. travanj 2024 11:37