ANDREAS GEBERT Afp
ŠEST GOLOVA U DER KLASSIKERU

Sjajna utakmica u kojoj je postignuto čak šest golova viđena je u derbiju u Münchenu
Piše: SN, HinaObjavljeno: 06. ožujak 2021. 20:30

U velikom derbiju 24. kola njemačkog nogometnog prvenstva Bayern je nakon velikog preokreta pobijedio Borussiju Dortmund.

Zaostajali su Bavarci 2:0 nakon svega devet minuta igre i dva gola Erlinga Haalanda, ali onda su se ekspreno vratili i na kraju slavili sa 4:2.

Dvostruki strijelac već do poluvremena bio je Robert Lewandowski (26' i 44'-11m), da bi u samoj završnici Bayern stigao do vodstva preko Leona Goretzke (88') koji je zatresao mrežu iz voleja.

Sve golove u derbiju Bayerna i Borussije pogledajte OVDJE.

Konačnih 4:2 postavio je u 90. minuti Lewandowski kompletiravši hat-trick i vrativši Bayern na prvo mjesto koje je privremeno izgubio od RB Leipziga.

Poljak ganja legendarni rekord Gerda Müllera od 40 bundesligaških golova u sezoni, a deset utakmica prije kraja Lewandowski je na 31 golu.

Bayern je za dva boda prestigao Leipzig, koji je bio na vrhu nekoliko sati, dok je Borussia tek šesta sa 16 bodova manje.

19. travanj 2024 22:22