THOMAS KIENZLE Afp
UTAKMICA KARIJERE

Freiburg je u polufinalu DFB Kupa dočekao RB Leipzig koji je u prvih 15 minuta zabio dva gola
Piše: SNObjavljeno: 02. svibanj 2023. 21:46

Freiburg je u polufinalu njemačkog nogometnog kupa dočekao RB Leipzig, a susret je već na samom početku obilježio bivši igrač Dinama Dani Olmo. Bivši veznjak Modrih prvo je postigao pogodak za vodstvo u 13. minuti na asistenciju Halstenberga.

Španjolski veznjak pospremio je loptu u mrežu glavom nakom ubačaja s lijevog boka.

OLMOV GOL POGLEDAJTE OVDJE

Samo minutu kasnije upisao je asistenciju za Henrichsa nakon što ga je lijepo uposlio u kaznenom prostoru.

OLMOVU ASISTENCIJU POGLEDAJTE OVDJE.

Olmo je bio asistent i u 37. minuti kada je njegovu loptu u gol pretvorio Szoboszlai.

OLMOVU ASISTENCIJU ZA 3:0 POGLEDAJTE OVDJE.

Novi gol Leipziga bio je opet obilježen potpisom Danija Olma koji je tako upisao hat-trick asistencija. Ovoga puta je u prvoj minuti sučeve nadoknade prvog dijela zabio Nkunku.

NOVU ASISTENCIJU SJAJNOG OLMA POGLEDAJTE OVDJE.

U redovima Leipziga od prve minute je na teren izašao i hrvatski reprezentativac Joško Gvardiol, ali je morao napustiti travnjak u 58. minuti. Još jedan bivši dinamovac neće ovu večer pamtiti po dobrome, zradio je direktno isključenje jer je povukao suparnika u trenutku kad je bio posljednji igrač obrane.

ISKLJUČENJE JOŠKA GVARDIOLA POGLEDAJTE OVDJE.

Domaćini su smanjili prednost Leipziga u 75. minuti kada je na asistenciju Sallaija poentirao Gregoritsch.

POGODAK FREIBURGA POGLEDAJTE OVDJE.

Dominik Szoboszlai stavio je "točku na i" ove utakmice realiziravši kazneni udarac u sedmoj minuti sučeve nadoknade te se RB Leipzig s konačnih 5:1 plasirao u finale njemačkog kupa.

NOVI POGODAK SZOBOSZLAIJA IZ KAZNENOG UDARCA POGLEDAJTE OVDJE.

U srijedu će biti poznat i drugi finalist, u drugom polufinalu od 20:45 igraju Stuttgart i Eintracht iz Frankfurta.

23. srpanj 2024 04:57