ANNEGRET HILSE/Pool/AFP
BAYERNU SAMO BOD

Olmo je sjajno reagirao na petu Poulsena, loptom u for prevario svog čuvara...
Piše: SN, HinaObjavljeno: 12. prosinac 2020. 17:22

Nogometaši RB Leipziga pobijedili su Werder s 2:0 na domaćem travnjaku u 11. kolu Bundeslige i tako, makar na kratko, zasjeli na vrh ljestvice (kasnije je vrh vratio Bayern).

Sabitzer iz jedanaesterca u 26. i Dani Olmo u 41. minuti bili su strijelci za Leipzig.

Olmo je sjajno reagirao na petu Poulsena, loptom u for prevario svog čuvara, te onda mirno, prizemnim udarcem matirao suparničkog vratara. Bio mu je to ovosezonski bundesligaški prvijenac za RB Leipzig.

Iznenađenje kola je težak domaći poraz Borussije Dortmund od Stuttgarta 5:1. Dvostruki strijelac za 'Švabe' bio je Wamangituka (26', 53'), dok su po jedan gol zabili Forster (60'), Coulibaly (64') i Gonzalez (90+2'). Bivši dinamovac Borna Sosa je asistirao za treći gol Stuttgarta.

Lijepo je pronašao Forstera na rubu kaznenog prostora, a ovaj je prizemnim udarcem s nekih 11 metara zatresao mrežu. Jedini gol za Borussiju Dortmund zabio je Reyna u 39. minuti.

Sosa je inače odigrao cijelu utakmicu za Stuttgart koji je neočekivanom četvrtom pobjedom u sezoni i 17 bodova došao na šesto mjesto, odmah iza Borussije Dortmund koja je peta sa 19 bodova.

Borussia Mönchengladbach je osvojila samo bod kod kuće protiv Herthe. Guendouzi je u 47. minuti donio vodstvo gostima, a u 70. minuti je izjednačio Embolo.

Grifo (79-11m) i Jeong (90+2) su bili strijelci u domaćoj pobjedi Freiburga koji je sa 2-0 nadigrao Arminiju, a Rexhbecaj (55) je donio važnu gostujuću pobjedu Koelnu kod Mainza u borbi za opstanak u elitnom razredu njemačkog nogometa.

Bayernu samo bod

Nogometaši berlinskog Uniona osvojili su veliki bod odigravši u 11. kolu njemačkog prvenstva 1-1 (1-0) protiv Bayerna.

Domaća momčad je povela već u 4. minuti, kad je nakon udarca iz kuta glavom loptu u mrežu poslao Grischa Promel. Aktualni njemački i europski prvak je do boda stigao zahvaljujući kandidatu za najboljeg nogometaša u 2020., Poljaku Robertu Lewandowskom, koji je u 68. minuti na ubačaj Kingsleyja Comana postigao svoj 13 pogodak u Bundesligi u ovoj sezoni.

Bayern se sa 24 boda vratio na vrh ljestvice, ali isti broj bodova ima i drugoplasirani RB Leipzig koji je sa 2-0 na svom stadionu svladao Werder.

Njemačka - 11. kolo
Union B. - Bayern 1-1 (Promel 4 / Lewandowski 68)
Borussia M. - Hertha 1-1 (Embolo 70 / Guendouzi 47)
Borussia D. - Stuttgart 1-5 (Reyna 39 / Wamangituka 26-11m, 53, Forster 60, Coulibaly 64, Gonzalez 90+1))
Freiburg - Arminia 2-0 (Grifo 79-11m, Jeong W-Y. 90+2)
Mainz - Koeln 0-1 (Rexhbecaj 55)
RB Leipzig - Werder 2-0 (Sabitzer 26-11m, Olmo 41)