SPORTS PRESS PHOTO/DDP USA/PROFIMEDIA
BUNDESLIGA

Bio je ovo loš dan za hrvatske nogometaše koji su zaigrali u bundesligaškim okršajima
Piše: Robert ŠolaObjavljeno: 13. kolovoz 2022. 17:35

Andrej Kramarić zabio je za Hoffenheim ukupno 102 gola. Danas je propustio zabiti još jedan jer je u 59. minuti u utakmici protiv Bochuma kod rezultata 2:2 promašio 11-erac, odnosno golman Riemann odlično je obranio njegov udarac. Utakmica je završila rezultatom 3:2 za Hoffenheim, a pogodak odluke zabio je Dabbur u 88. minuti.

Kramarić je inače sjajan izvođač 11-eraca. U karijeri ih je ukupno pucao 42, a ovo mu je bio tek šest promašaj. Što je visok postotak uspjeha. U Bundesligi ukupno je pucao 23 penala, ovo mu je bio treći promašaj. Posljednji put nije s bijele točke pogodio prije gotovo tri i pol godine, kada je Hoffenheim bio poražen od Wolfsburga. U međuvremenu je nanizao devet penala bez promašaja.

NEISKORIŠTENI JEDANAESTERAC KRAMARIĆA POGLEDAJTE OVDJE

Joško Gvardiol ušao je u poluvremenu utakmice RB Leipzig - Köln, te zabio autogol za konačnih 2:2, Leipzig je cijelo drugo poluvrijeme igrao s igračem manje. Dani Olmo bio je asistent za gol koji je zabio Nkunku. Bio je to gol za vodstvo 2:1.

AUTOGOL JOŠKA GVARDIOLA POGLEDAJTE OVDJE

ASISTENCIJU DANIJA OLMA POGLEDAJTE OVDJE

Borna Sosa se nakon lakše ozljede vratio u momčad Stuttgarta. Igrao je posljednjih pola sata u remiju (2:2) na gostovanju kod Werdera. Kristijan Jakić odigrao je tek posljednjih nekoliko minuta, dok je Hrvoje Smolčić ostao su na klupi Eintrachta koji je u Berlinu odigrao 1:1. Za domaće je od prve minute igrao Filip Uremović, dok je Ivan Šunjić ušao u 58. minuti.

Schalke - Borussia M. 2-2

Nogometaši Schalkea i Borussije Moenchengladbach odigrali su 2-2 u Gelsenkirchenu, u posljednjoj utakmici subotnjeg programa 2. kola njemačke Bundeslige.

Rodrigo Zalazar je u 29. minuti doveo Schalke u vodstvo. Borussia je u šest minuta došla do preokreta. Jonas Hofmann je postigao pogodak za 1-1 u 72. minuti, a Marcus Thuram je u 78. minuti donio prednost gostima. Schalke je do izjednačenja i prvog boda u povratničkoj sezoni u Bundesligi, došao u završnim trenucima dvoboja, kad je uz asistenciju VAR-a sudac Jablonski dosudio kazneni udarac koji je u konačnih 2-2 pretvorio Marius Bulter.

U nedjelju će biti odigrane preostale dvije utakmice 2. kola u kojima se sastaju Mainz - Union Berlin (15.30 sati) i Bayern - Wolfsburg (17.30). (Piše: Hina)