UWE ANSPACH Dpa Picture-alliance Via Afp
SJAJNE VIJESTI ZA DALIĆA

Na gostovanju kod Arminije Bielefeld Vatreni je napadač poentirao već u petoj minuti
Piše: SN, HinaObjavljeno: 15. svibanj 2021. 17:14

Sjajne vijesti za Dalića uoči Eura - hrvatski golgeter Andrej Kramarić zabio je četvrto kolo zaredom u Bundesligi i u sjajnoj je formi.

Na gostovanju kod Arminije Bielefeld Vatreni je napadač poentirao već u petoj minuti susreta nakon kontranapada kojeg je sam inicirao.

Kramariću je ovo 19. pogodak u njemačkom prvenstvu u aktualnoj sezoni i time je dostigao novi rekord.

Gol Kramarića Arminiji pogledajte OVDJE.

Najviše je to pogodaka u pojedinoj sezoni u povijesti njemačkoga kluba, a time je s trona skinuo Vedada Ibiševića koji je 2008/2009. uspio 18 puta zatresti mrežu.

Utakmica u Bielefeldu završila je podjelom bodova 1:1, a Kramarićev je gol bio vodeći za Hoffenheim 1:0.

Napadač Bayerna Robert Lewandowski u subotu je izjednačio 50 godina star rekord po broju golova u sezoni Bundeslige (40) legendarnog Gerda Müllera.Lewandowski je u predzadnjem kolu i remiju kod Freiburga (2-2) u 26. minuti zabio gol iz penala, čime je ove sezone došao do brojke od 40 pogodaka.Mogao je i do 41. gola i obaranja rekorda, ali mu je vratar Freiburga obranio dva zicera u drugom dijelu. Priliku za rekord Poljak će imati u zadnjem kolu, 22. svibnja doma protiv Augsburga.

Iznenadio je već ispali Schalke, koji je pred svojim navijačima za oproštaj od Bundeslige svladao Eintracht s 4-3. Klub iz Frankfurta je ovim porazom vjerojatno izgubio nadu za plasman u Ligu prvaka.

U derbiju začelja Hertha i Köln su odigrali bez golova 0-0, čime se klub iz Berlina spasio, a Köln na predzadnjem mjestu čeka zadnje kolo. U opasnoj zoni je i Werder koji je izgubio kod Ausgburga (0-2).