Borussia Dortmund
 REUTERS/Leon Kuegeler / REUTERS
BUNDESLIGA

Piše: HinaObjavljeno: 06. listopad 2018. 19:55

Svojim prvim 'hat-trickom' u dresu Borussije, španjolski napadač Paco Alcacer donio je momčadi iz Dortmunda pobjedu 4-3 (0-1) nad gostujućim Augsburgom u utakmici 7. kola njemačkog nogometnog prvenstva.

Gosti su vodili od 22. minute pogotkom Finnbogasona, prije nego što je na scenu stupio Paco Alcacer kojeg je trener Borussije Lucien Favre ubacio u igru u 59. minuti. Već tri minute poslije u jednom od prvih kontakata s loptom Alcacer je izjednačio. Augsburg je ponovno poveo u 71. minuti, a strijelac je bio Max.

U 80. minuti još je jednom precizan Alcacer za novo izjednačenje. Igrači s klupe bili su jedini strijelci za Borussiju. Vodeći pogodak u 84. minuti postigao je Mario Goetze. No, samo tri minute poslije Gregoritsch je nadvisio sve obrambene igrače domaće momčadi i glavom svladao vratara Burkija.

Kad se činilo da će Borussijin pobjednički niz biti zaustavljen, ukazao se Paco Alcacer i u šestoj minuti sudačke nadoknade pogodio iz slobodnog udarca za konačnih 4-3.

Hanover se domaćom pobjedom 3-1 protiv Stuttgarta maknuo sa zadnjeg mjesta na ljestvici, a na njega gurnuo upravo momčad koju su pobijedili. Dvostruki strijelac za Hannover bio je Wood (30, 45+1), a konačnih 3-1 postavio je Bebou (90+1). Stuttgartu je nadu u pozitivan ishod donio Mario Gomez (50).

Josip Elez odigrao je cijelu utakmicu kod pobjednika, kao i Borna Sosa kod poraženih. Bivši branič Dinama je u 82. minuti zaradio žuti karton zbog povlačenja.

Schalke je iz Duesseldorfa otišao s punim plijenom svladavši domaću Fortunu sa 2-0. Strijelci su bili McKennie i Burgstaller. U domaćoj momčadi Davor Lovren je ostao na klupi za pričuve.

Mainz je ugostio berlinsku Herthu, a dvoboj je završen bez pobjednika i bez pogodaka.

Borrusia Dortmund vodeća je sa 17 bodova ispred Werdera i Herthe koji imaju po 14. Na začelju su tri kluba sa po pet bodova: Hannover, Fortuna i Stuttgart.