RADEK MICA
PAO I DESETI

Ante Rebić asistirao je za gol Milana na gostovanju kod Lillea za koji nije nastupio Domagoj Bradarić
Piše: Goran Čičin-MašanskerObjavljeno: 26. studeni 2020. 21:32

CSKA u Moskvi nije uspio slomiti otpor Feyenoorda te je ostao na svega tri osvojena boda u prva četiri kola. Daleko je to od očekivanja, propustila je Gončarenkova momčad veliku priliku za povratak u igru protiv gostiju iz Rotterdama koji su od 48. minute bili brojčano oslabljeni. Napadač Jorgensen je zaradio dvije javne opomene zbog udaranja laktom, ali Nikola Vlašić i društvo nisu pronašli put do suparničke mreže.

Žalili su se domaći na sudačku odluku iz 64. minute kad pogodak Škurinova nije priznat zbog zaleđa. Nikola Vlašić odigrao je cijelu utakmicu za Moskovljane, dok je Kristijan Bistrović ušao u 71. minuti.

- Odigrali smo dobro u prvom poluvremenu, stvorili smo više prilika od suparnika. Nadali smo se da možemo nastaviti u istom tonu, ali nas je isključenje poremetilo. CSKA je pokušao zabiti, no mi smo se dobro branili i zasluženo smo osvojili važan bod - izjavio je Dick Advocaat, trener Feyenoorda koji sljedećeg tjedna dočekuje Dinamo.

Zanimljivo, pogodaka nije bilo ni u drugoj utakmici Rijekine skupine. Real Sociedad stigao je u Nizozemsku bez ozlijeđenog Davida Silve i može biti zadovoljan remijem. U velikoj borbi AZ je imao bolje prilike, a najbliže golu stigao je kad je Koopmeiners pogodio vratnicu.

Zapažene uloge u sinoćnjim utakmicama imali su i hrvatski nogometni reprezentativci. Tako je Andrej Kramarić iz kaznenog udarca potvrdio pobjedu Hoffenheima na gostovanju kod Libereca i prolaz skupine. Napadač Vatrenih igrao je od 61. minute te je rutinski pogodio s bijele točke za deseti gol sezone, a drugi nakon samoizolacije i zaraze koronavirusom. Ante Rebić napravio je glavni dio posla za vodstvo Milana u Lilleu u prvoj minuti nastavka utakmice, prošao je po lijevoj strani i idealno poslužio strijelca Castilleja. Rebić je u igri proveo 61 minutu, a Domagoj Bradarić ostao je na klupi francuske momčadi koja je uspjela izjednačiti i zadržati vodstvo u skupini H.

Borna Barišić asistirao je Roofeu za vodstvo Rangersa od 2:0, Benfica je u Glasgowu ipak osvojio bod. U asistente se upisao i Tin Jedvaj koji je odigrao cijelu utakmicu na stoperskoj poziciji za Bayer, a nakon kornera je glavom prebacio loptu do strijelca Schicka za vodstvo Apotekara.

Jedvaj je, nažalost, kumovao i kod jedinog gola gostiju u 58. minuti, pri rezultatu 2:0. Doslovno je dodao loptu igraču Hapoela Itamaru Shviru, a ovaj je prihvatio poklon i zabio u praznu mrežu.

Kiks Tina Jedvaja možete pogledati OVDJE

Antonio Čolak igrao je za PAOK do 69. minute u porazu kod PSV-a.

Ivan Leko ostvario je i treću euroligašku pobjedu na klupi Antwerpa, na gostovanju kod LASK-a slavio je s 2:0 i napravio velik korak prema prolasku skupine u kojoj je Tottenham i dalje favorit za prvo mjesto.

Prolaz su uz Hoffenheim dva kola prije kraja osigurali i Roma, Arsenal te Leicester.

-----------------------------------------------------------------------------------------------

SKUPINA A:

CSKA S. - Young Boys 0-1 (Nsame 34)

CFR Cluj - Roma 0-2 (Debeljuh 49-ag, Veretout 67-11m)

TABLICA:

1. Roma 4 3 1 0 9-1 10

2. Young Boys 4 2 1 1 6-3 7

3. CFR Cluj 4 1 1 2 3-8 5

4. CSKA S. 4 0 1 3 0-6 1

SKUPINA B:

Molde - Arsenal 0-3 (Pepe 50, Nelson 55, Balogun 83)

Dundalk - Rapid 1-3 (Shields 63-11m / Knasmullner 11, Kara 37, 58)

TABLICA:

1. Arsenal 4 4 0 0 12-2 12

2. Rapid 4 2 0 2 8-7 6

3. Molde 4 2 0 2 4-8 6

4. Dundalk 4 0 0 4 5-12 0

SKUPINA C

Bayer - Hapoel Be'er Sheva 4-1 (Schick 29, Bailey 48, Demirbay 76, Alario 80 / Shviro 58)

Nica - Slavia Prag 1-3 (Gouiri 61 / Lingr 15, Olyinka 64, Sima 75)

TABLICA

1. Bayer Leverkusen 4 3 0 1 14-6 9

2. Slavia Prag 4 3 0 1 8-6 9

3. Hapoel Be'er Sheva 4 1 0 3 6-10 3

4. Nica 4 1 0 3 6-12 3

SKUPINA D

Glasgow Rangers - Benfica 2-2 (Arfield 7, Roofe 69 / Ramos 78, Pizzi 81)

Standard Liege - Lech Poznan 2-1 (Tabsoba 63, Laifis 90+3 / Ishak 61)

TABLICA:

1. Benfica 4 2 2 0 12-7 8

2. Glasgow Rangers 4 2 2 0 8-5 8

3. Lech Poznanj 4 1 0 3 6-8 3

4. Standard Liege 4 1 0 3 3-9 3

SKUPINA E

Granada - Omonia 2-1 (Suarez 8, Neva 73 / Asante 60)

PSV - PAOK 3-2 (Gakpo 20, Madueke 51, Malem 53 / Varela 4, Tzolis 13)

AZ - Real Sociedad 0-0

Napoli - Rijeka 2-0 (Anastasio 41-ag, Lozano 75)

TABLICA:

1. Napoli 4 3 0 1 5-2 9

2. AZ Alkmaar 4 2 1 1 5-2 7

3. Real Sociedad 4 2 1 1 2-1 7

4. Rijeka 4 0 0 4 2-9 0

SKUPINA G:

AEK - Zorja 0-3 (Gromov 61, Kabajev 76, Jurčenko 86-11m)

Braga - Leicester City 3-3 (Al Musrati 4, Paulinho 24, Fransergio 90+1 / Barnes 9, Thomas 79, Vardy 90+5)