afp
ENGLESKA

Carrick i Van Persie donijeli Manchesteru pobjedu protiv Stokea i +15 ispred Cityja

U prošloj rundi su ''crveni vragovi'' izgubili derbi kod kuće od gradskog rivala Cityja 2-1, koji se time primaknuo na 12 bodova zaostatka za vodećom momčadi Alexa Fergusona
Piše: Sportske novostiObjavljeno: 14. travanj 2013. 19:24

Nogometaši Manchester Uniteda pobijedili su u gostima Stoke s 2-0 u ogledu 33. kola engleskog prvenstva i napravili korak bliže osvajanju jubilarnog, 20. naslova državnog prvaka…

U prošloj rundi su ''crveni vragovi'' izgubili derbi kod kuće od gradskog rivala Cityja 2-1, koji se time primaknuo na 12 bodova zaostatka za vodećom momčadi Alexsa Fergusona. Prije toga je United imao sedam uzastopnih pobjeda u Premiershipu. Na Britanniji se vratio pobjedničkim navikama, te je bez većih problema uzeo nova tri boda.

Gosti su poveli veću 4.minuti. Nakon kornera s lijeve strane, u gužvi u kaznenom prostoru se najbolje snašao Carrick koji je loptu poslao u mrežu. Bio je to već 14. gol Manchester Uniteda iz kornera ove sezone, po čemu su rekorderi.

Nizozemac Robin van Persie nokautirao je domaćine u 66. minuti pogotkom iz penala kojeg je sam izborio, nakon što ga je u kaznenom prostoru srušio Wilkinson. Njegov niski udarac s bijele točke u kut je vratar domaće momčadi Asmir Begović pročitao, ali ga ipak nije mogao obraniti.

s0-2mu Footyroom.com by Futbol2101

Van Persie je zabio svoj 20. prvenstveni pogodak ove sezone (dva više ima Liverpoolov urugvajski napadač Luis Suarez) nakon 12 sati i 31 minute posta. Drugi puta u karijeri je Nizozemac stigao do brojke od 20 pogodaka u jednoj sezoni Premiershipa, nakon što je prošle sezone zabio 30 golova u dresu Arsenala. Isto tako, postao je prvi igrač u povijesti Premiershipa koji je zabio 11 ili više golova na gostujućim travnjacima u tri različite sezone.

Stoke je osvojio samo 5 bodova u 13 utakmica u prvenstvu koje je odigrao u kalendarskoj 2013. godini, manje od bilo koje druge momčadi…