Anderlecht's Jonathan Legear (C) celebrates with teammates after scoring against FC Timisoara during their Europa League soccer match at the Constant Vanden Stock stadium in Brussels November 5, 2009. REUTERS/Yves Herman (BELGIUM SPORT SOCCER)
 Reuters
JUPILER LIGA

Club Brugge lako protiv Eupena, Anderlechtu samo jedan bod protiv Liersa

Piše: Agencija TotalsportObjavljeno: 23. rujan 2010. 01:40

Nogometaši Club Bruggea, protivnici zagrebačkog Dinama u D skupini Europa lige, deklasirali su kao domaćini momčad Eupena s 4-0 u dvoboju 8. kola belgijske Jupiler lige.

Sva četiri pogotka domaći su nogometaši postigli u drugom poluvremenu. Vadis Odjidja bio je strijelac u 53. i 63. minuti, Maxime Lestienne poentirao je u 83., Carl Hoefkens u 86. minuti iz penala. Ivan Perišić odigrao je cijelu utakmicu u domaćoj momčadi.

Nogometaši Anderlechta, koji će 30. rujna gostovati na Poljudu kod Hajduka u 2. kolu G skupine Europa lige, na gostovanju kod Liersea odigrali su skromnih 1-1. Anderlecht je poveo u 31. minuti pogotkom Ondreja Mazucha, a konačnih 1-1 postavio je Wesley Sonck u 76. minuti.

Lokeren je kao domaćin nadoknadio zaostatak 0-2 protiv Genta, te je na kraju pobijedio s 3-2. Ivan Leko odigrao je za domaćine cijeli susret, kao i Mario Barić za goste.

Genk je vodeći na ljestvici s 22 boda, odnosno sa 7 pobjeda i jednim remijem. Branitelj naslova Anderlecht zaostaje na drugom mjestu za 4 boda, a Mechelen, koji je protiv Cercle Brugesa kao domaćin ispustio vodstvo 2-0, završilo je 2-2, drži treće mjesto sa 17 boda. Club Brugge je šesti sa 13 bodova, devet manje od vodećeg Genka.