Drago Sopta / CROPIX
DINAMO - LOKOMOTIVA 6-0

Dinamo bez milosti prema svojoj drugoj momčadi, Lokosima utrpali šest komada!

U posljednjem subotnjem susretu 24. kola Dinamo je na Maksimiru ugostio Lokomotivu te je zabilježio visoku pobjedu od 6-0.
Piše: Hrvoje TomićObjavljeno: 31. ožujak 2012. 16:03

Proljetni Dinamo, onaj pod vodstvom Ante Čačića, nastavlja s uspješnim igrama i - pobjedama. Niz od šest (sada sedam) prvenstvenih pobjeda nije uspjela zaustaviti ni Lokomotiva, koja je u 'svom' Maksimiru lakoćom potopljena. Gradski derbi, dvoboj između hrvatskog prvaka Dinama i njegove podružnice Lokomotive nije izmamio zanimanje publike, koja je ovaj ogled pohodila u vrlo skromnom broju.

Ante Čačić ozbiljno je shvatio dvoboj protiv svoje bivše momčadi, pa je na travnjak poslao nominalno najsnažniju postavu. U redovima Lokomotive po prvi puta protiv 'matičnog' kluba zaigrali su modri talenti Kramarić i Šitum.

Prvi pljesak malobrojnih gledatelja na otvorenoj sceni zaradio je Luis Ibanez, koji je s dvije piruete na sredini terena 'izvrtio' Kramarića i Lilaja. A onda su Modri 'iz ničega' poveli...

1:0 - Vida

Ibanez je sjajno s lijeve strane ubacio iz slobodnog udarca, a Vida glavom u visokom skoku matirao nemoćnog Picaka.

Tomislav Ivković 'potjerao' je svoj igrače vrlo visoko, a ubrzo je stigao i prvi zicer za Lokose. Filip Škvorc pokušao je, u situaciji 'jedan na jedan', lob udarcem matirati Kelavu, no njegov je pokušaj otišao iznad gola.

2:0 - Sammir

Druga prigoda, drugi pogodak. Badelj i Sammir na brzinu su izveli korner s lijeve strane, Sammir je 'lažnjakom' slomio i Samateha, te preciznim udarcem sa 15-ak metara matirao Picaka.

Dinamo je nastavio napadati, Beqiraj promašio zicer, ali ga je ubrzo 'ispravio' Rukavina...

3:0 - Rukavina

Vida je prošao desnom stranom, zavrnuo paralelnu loptu po petercu Lokosa, ona se odbila od Rukavine i završila u mreži.

4:0 - Tomečak

Krajem prvoga dijela nastavila se katastrofa po Lokose. Šime Vrsaljko ubacio je s desne strane, a Tomečak glavom iz blizine bez problema pogodio.

Već u prvom dijelu stvari su u Maksimiru jasno postavljene. Dinamo je i dalje za Lokose 'drugi svijet'. Tijekom večeri Modri nisu naspram Lokosa djelovali poput 'starijeg brata', već poput Golijata!

5:0 - Badelj

Krstanović je prošao s lijeve strane, paralelnom loptom pokušao proigrati Alispahića, ali se ona od gostujućeg bloka odbila do Badelja, koji bez problema 'buši' Picaka.

6:0 - Alispahić

U listu strijelaca upisao se i Alispahić, koji je odbijenu loptu na 20-ak metara zahvatio sjajnim volejem, te pogodio donji desni kut Lokomotivinog gola.

Dinamo je apsolutno dominirao terenom. Modri su bili atraktivni i efikasni. Tomislav Ivković izmjenama je pokušavao razbuditi svoju momčad, ali neuspješno. Dinamo i Lokomotiva odigrali su očekivanu utakmicu. Bez grubosti, bez oštrijeg prekršaja, bez ijednog žutog kartona. Samo Dinamo je jučer protiv Lokosa bio čvršći no ikad, te nanio Lokomotivi najteži ovosezonski poraz.

DINAMO - LOKOMOTIVA 6-0 (Vida 18, Sammir 32, Rukavina 37, Tomečak 45, Badelj 78, Alispahić 83)

Dinamo: Kelava - Vrsaljko, Vida, Tonel, Ibanez - Leko (Callelo 46), Badelj - Tomečak, Sammir (Alispahić 54), Rukavina (Krstanović 69)- Beqiraj

Lokomotiva: Picak - Boras, Samateh, Mesarić, Musa - Lilaj (Tomšić 46), Poljak - Šitum, Antolić (Peko 72), Kramarić - Škvorc (Martinac 46)

Kraj

92.minuta - Beqiraj je imao dobru priliku, ali je u pokušaju efektnog završetka pucao preko gola

90.minuta - Igrat će se dvije minute sudačke nadoknade

83.minuta -GOOL Vrsaljko je ubacio s desne strane u kazneni prostor, obrana Lokomotive je loše očistila te je lopta došla do Alispahića koji zabija sjajan pogodak

78.minuta GOOL Krstanović je prošao lijevom strano, a povratna lopta se od Mesarića odbila do Badelja koji zabija

71. minuta - Kramarić je također isprobao šut, ali je bio neprecizan

69. minuta - Boras je pucao sa 16 metara, ali je lopta otišla pokraj gola

65. minuta - Poljak je probao udarcem iz daljine, ali je lopta otišla daleko od gola

59. minuta - Šitum je prošao u kazneni prostor, pucao je ,ali je Vida blokirao njegov udarac

51. minuita - Beqiraj je pucao s ruba kaznenog prostora, ali je lopta otišla pokraj lijeve vratnice

49. minuta - Musa je probao snažnim udarcem, ali je lopta otišla pokraj gola

DRUGO POLUVRIJEME

Kraj prvog poluvremena

45. minuta - GOOOL - Potpuni potop Loksa. Beqiraj je izvukao jednu izgubljenu loptu na desnoj strani, Vrsaljko nabacio, a Tomečak glavom pogodio pored nemoćnog Picaka

37. minuta - GOOL Vida je probio po desnoj strani te je ubacio u peterac, a Rukavina se tamo našao te je uspio pospremiti

35. minuta - Sammir je gurnuo u priliku Beqiraja, ali je Picak spasio

32. minuta - GOOL Kombinirali su nakon kornera igrači Dinama, Sammir je primio loptu i sjurio se prema kaznenom prostoru te je s 15 metara zabio za povećanje vodstva

29. minuta - Badelj je lijepo odigrao za Sammira koji je pokušao ubaciti u kazneni prostor, ali previsoko za napadača Dina

22. minuta - Škvorc se našao u 100 postotnoj prilici nakon pogreške Vide, ali je pucao preko gola

18. minuta - GOOL Ibanez je ubacio iz prekida s lijeve strane, najviši u skoku je bio Vida koji lijepo glavom posprema loptu u gol

14. minuta - Utakmica teče mirno, bez prilika ni na jdnoj strani

9. minuta - Badelj je povukao i ubacio u peterac,ali je Mesarić odbio loptu u korner ispred Beqiraja

5.minuta - Još nema prilika, za sada prvih pet minuta teče mirno

1. minuta - Utakmica je počela. Na stadionu se nalazi oko 500 gledatelja.

24. rujan 2024 07:14