Damir Krajač / Cropix
DOSADNA 'NULA'

Dinamo bez problema sačuvao mrežu, sada slijede utakmice protiv Helsinkija!

U uzvratnoj utakmici 2. pretkola Lige prvaka Neftči i Dinamo odigrali su 0-0. S obzirom da je Dinamo u Maksimiru slavio 3-0, u 3. pretkolo će ići Modri
Piše: ArhivaObjavljeno: 18. srpanj 2011. 23:39

ZAGREB - Dinamo se prošetao kroz Baku, po sparnoj večeri na preko 30 stupnjeva nogometaši Krunoslava Jurčića rutinski su održali nulu i zahvaljujući prednosti od 3-0 iz Maksimira izborili 3. pretkolo Lige prvaka, oglede s HJK Helsinkijem u sljedeća dva tjedna.

Utakmica je otpočetka bila pod Dinamovom kontrolom, izostali su juriši domaćina, štoviše, i ovako su Naftaši ostavljali prilično prostora suparniku, moglo je to i trebalo biti bolje iskorišteno. Možda i bi da je Jurčić umjesto Beqiraja krenuo s hitrim Tomečakom, ovako je nekoliko puta pobjeći po desnoj strani uspijevao jedino Vrsaljkom ali bez konkretnosti.

Hrvatski prvaci su tek u drugom poluvremenu krenuli odlučno po pogodak, prestali pimplati i kalkulirati, dignuli zadnju liniju i vratar Stamenković odjednom je imao pune ruke posla, zaslužio čak i epitet igrača utakmice zbog obrana Krstanoviću i Sammiru.

U prilog gostima išla je i ozljeda najboljeg domaćeg igrača Rodriguinha već u 5. minuti, a Kelavinim vratima prijetilo se jedino iz ili nakon prekida: u 10. minuti vratar ‘plavih’ je obranio jak slobodni udarac Abdulajeva, a 20 minuta kasnije pokušaj glavom Silve.

S druge strane najbolju je zgodu imao kapetan Badelj u 21. minuti, ali je vratar domaćih Stamenković nogom skrenuo loptu izvan igrališta. U 46. minuti bivši vratar Crvene zvezde odličnom je reakcijom odbio Krstanovićev poluvolej ljevicom, a u 57. minuti Sammirov pokušaj iz daljine zaustavila je - vratnica.

Domaći su, kao i u prvom poluvremenu u Zagrebu, prjetili samo iz kontri: u 55. minuti pobjegao je Nasimov, koji je ovaj put igrao otpočetka jer se Arif Asadov odlučio na formaciju 4-4-2, no na vrijeme ga je sustigao Badelj, povukao prije granice 16-erca, ali estonski sudac nije ništa fućkao, Nasimov je prenespretno pao da ne bi izgledalo kao simulacija...

Najbolju prigodu domaći su imali u 78. minuti kad je Kelava pogrešno dodao loptu Vidi, zbog takvih kikseva Slaven Bilić ga ne zove u reprezentaciju, no Husejinov se preplašio prigode i dodavao u sredinu umjesto da je pucao prema gotovo praznim vratima.

Belgijski veteran Emile Mpenza, koji je kroz medije najviše prijetio Zagrepčanima, ovaj put se nije ni vidio, Vida i Tonel su mu izvrsno ulazili u linije kretanja i s obzirom da je Neftçi ovim porazom ispao iz eurokupova za ovu sezonu, možemo reći da je i Mpenza otišao u “europsku mpenziju”.

U Dinamovim redovima najbolji je bio Milan Badelj, koji je povezivao konce na sredini terena, Sammir se pojavljivao povremeno, uglavnom neselektivnim pokušajima iz daljine, nije još ni blizu forme kao lani u ovo doba, a ponovno su vrlo dobri bili bočni Vrsaljko i Ibáńez, također i Meša Alispahić, doduše, koji put s potezom viška. Uz Badelja, ravnotežu je na sredini držao Jerko Leko koji se sačuvao drugog žutog kartona, a u samoj završnici blokirao je pokušaj Silve izblizine.

NEFTČI - DINAMO 0-0

KRAJ UTAKMICE!

89. minuta - jerko Leko spasio je jednu opasnu situaciju u Dinamovom petercu.

78. minuta - Najveća prilika za Neftči. Vida i Kelava zakuhali su situaciju, predali loptu Huseinovu, koji je u nakakni da doda loptu usamljenom Flavinhu, praktički dodao loptu Dinamovom vrataru.

69. minuta - Sammir je sjajno pucao iz slobodnog udarca sa 25 metara, ali Stamenković je još bolje obranio.

67. minuta - Ibanez je ubacio s lijeve strane, ali lopta je bila malo previsoka za Beqiraja.

57. minuta - Sammir je odlično povukao loptu od centra do ruba kaznenog prostora, uputio udarac, ali lopta je odsjela na vratnici

53. minuta - Pokušao je Beqiraj iz okreta s ruba kaznenog prostora, ali njegov udarac otišao je ravno u vratara Stamenkovića

48. minuta - Pokušao je Sammir, ali njegov udarac otišao je povrh grede

46. minuta - Sjajan volej Krstanovića sa 15-ak metara iskosa, Stamenković je jedva loptu odbio u korner.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

45. minuta - Ibanez je uputio udarac s dvadesetak metara, ali lopta je otišla daleko od vratiju Stamenkovića

42. minuta - Vrsaljko je odlično prošao po desnoj strani i uputio udarac iz vrlo teške situacije ali njegov udarac brani Stamenković

35. minuta - Alispahić je pokušao s ruba kaznenog prostora, ali njegov udarac završio je u bloku domaće obrane

29 minuta - Nasimov je ubacio loptu u Kelavin šesnaesterac, a udarac glavom uputio Silva. Ali kao i u prvom pokušaju Kelava je siguran

21 minuta - Prva velika prilika za Modre. Nakon udarca Leke, lopta se odbila na desetak metara gdje ju je prihvatio Badelj, uputio udarac, ali vratar Stamenković uspjeva zaustaviti njegov udarac

10. minuta - Neftči je imao solidnu priliku iz slobodnog udarca, ali vratar Kelava zaustavlja prvi pokušaj domaćina

8. minuta - Osim nekliko grubih prekršaja u uvodnih nekoliko minuta, malobrojni gledatelji u Bakuu nisu mogli vidjeti previše od nogometa

1. minuta - Modri prvi krenuli s centra

NEFTČI: Stamenković - Melikov, Amirđanov, Silva, Georgievski - Rodriguinho, Abdulajev, Abišov, Flavinho - Mpenza, Nasimov;

DINAMO: Kelava - Vrsaljko, Vida, Tonel, Ibanez - Leko - Badelj, Alispahić (od 80. Kovačić), Sammir - Krsatnović, Beqiraj (od 72. Rukavina).

06. srpanj 2024 08:27