BITKA ZA PRVI TROFEJ

DINAMO - RIJEKA 1:2 Rijeka šokirala nove Mamićeve zvijezde i uzela prvi Superkup

Piše: Alen LesičkiObjavljeno: 11. srpanj 2014. 22:13

Rijeka ima publiku i atmosferu. Ima i financijsko zaleđe u privatnom kapitalu a uskoro će biti ponosno vlasnici najmodernijeg stadiona u Hrvatskoj. Da postane veliki klub nasušno su Riječanima trebali trofeji, a oni su polako počeli kapati. Nakon svibanjskog Kupa, Rijeka je sezonu otvorila pobjedom u Superkupu. Strijelci za 2-1 pobjedu nad Dinamom bili su Samardžić i Moises, dok je za Dinamo precizan bio Sigali...

Dinamo je na noge Riječanima stigao u prilično okrnjenom sastavu. Nije bilo Soudanija i Fernandesa koji su bili okosnice igre 'modrih' u prošloj sezoni, a priliku da debitiraju u plavom dresu dobili su Eduardo, Sigali, Machado, Goncalo i Pjaca... S druge strane, Kek je riječkoj publici predstavio Samardžića i Keka.

Igrom u prvih dvadesetak minuta dvoboja pod stijenama svoje Kantride, Rijeka je najavila da bi Dinamova dominacija u HR nogometu mogla postati prošlost. Kekova momčad prezentirala je odličan nogomet. Brzo su osvajali lopte i iznosili ih pred vrata Dinama te redali prilike kao na traci. Doduše, na ruku im je išla i smušenost zadnje linije 'modrih' koji je djelovala izgubljeno s puno grešaka i krivih procjena. Počelo je sa greškom Josipa Šimunića koju ne koristi Krstanović. Jedini napadač Rijeke (Kramarić je priliku čekao na klupi), imao je priliku glavom te udarac koji je pogodio vanjski dio mreže.

Za dobru igru Riječani su nagrađeni vodstvom u 11. minuti. Anas Sharbini izveo je slobodni udarac a najpribraniji u kaznenom prostoru Dinama bio je Samardžić koji je zabio prvi gol za nakon samo 11. minuta u dresu Rijeke...

S pokušajem Josipa Brezovca koji 'skida' Eduardo završilo je razdoblje sjajne igre domaćina. Dinamo je povezao redove i sve češće počeo prijetiti. Posebno su opasni bili iz prekida, a iz jednog takvog stigli su do izjednačenja. Machado je ubacio s lijeve strane a loptu glavom iza Vargića sprema Sigali.

U nastavku je Zoran Mamić izvadio Goncala i dao priliku Marcelu Brozoviću, dok je Kek odgovorio ubacivanjem Kvržića umjesto Anasa Sharbinija! U međuvremenu je tandem Antolić ‡ Pjaca kreirao dobru priliku za Dinamo kada je Antolić pucao s dvadesetak metara, Vargić obranio a u ponovoljenom pokušaju Pjaca puca glavom, ali pogađa vratnicu.

Dinamo je bolje izgledao u drugom poluvremenu, ali Rijeka je bila ta koja je povela. Nakon što je ispustio novi zicer Krstanović se iskupio se asistencijom Moisesu koji je približio domaćine novom trofeju.

Do kraja dovobja Dinamo je ubacio u brzinu više, ali kompaktan obrana Riječana bila je na vrhunskoj razini.

DINAMO - RIJEKA 1:2 (Sigali 39'/ Samardžić 11', Moises 70')

DINAMO: Eduardo 6,5 - Leko 5,5, Sigali 6,5, Šimunić 5,5, Pivarić 5,5, Gonzalo 6, (od 46. Brozović 6), Ademi 5,5, Pjaca 6, (od 60. Radonjić-), Machado 6, Antolić 6, Čop 5,5,

RIJEKA: Vargić 6,5 - Tomečak 6, Samardžić 7, Mitrović 6, Leovac 6, Brezovec 6, Moises 6,5, Jugović 6, Jajalo 6, (od 67. Kramarić-), Sharbini 6, (od 51. Kvržić-), Krstanović 6

Stadion Kantrida. Gledatelja: 6000.

Žuti kartoni: Mitrović, Krstanović (Rijeka); Leko, Ademi, Pjaca, Radonjić (Dinamo).

Igrač utakmice: Miral Samardžić (Rijeka)

KRAJ UTAKMICE!

93. minuta - Machado je ubacio u kazneni prostor iz slobodnog udarca, ali Radonjićev udarac glavom zaustavlja Vargić

88. minuta - Zicer za Rijeku! Moises je dao loptu za Kramarića na pet metara od gola, ali Eduardo čudesno zaustavlja njegov pokušaj

85. minuta - U nastavku utakmice nije bilo ozbiljnijih prilika s jedne ili druge strane. Valja izdvojiti tek polupriliku Dinama, ali Radonjić u jednoj situaciji nije uspio na željeni način umiriti loptu te je tako propala prilika za Modre

GOOL 70. minuta - Krstanović je dodao za Moisesa na desetak metara koji spušta loptu prsima i s desetak metara smirenim udarcem šalje loptu ispod Eduarda za vodstvo Rijeke

68. minuta - Jugović je poslao oštar centaršut u kazneni prostor, a Krstanovićev slab udarac s desetak metara prošao je malo pored desne vratnice Eduardovog gola

63. minuta - Modri su ponovili prethodnu akciju samo što je ovog puta u konačnici iz slične situacije pucao Pivarić

60. minuta - Nakon odlične akcije Dinama, Antolić je pokušao s desetak metara iskosa, ali Vargić brani

58. minuta - Nakon pogreške u obrani Rijeke, Antolić je pokušao dati loptu u prostor za Čopa, ali udarac 'modrog' napadača bio je preslab

48. minuta - Antolić je snažno opalio s dvadesetak metara, njegov udarac obranio je Vargić, ali lopta je potom stgla do Pjace koji je s desetak metara instinktivno pokušao glavom prebaciti vratara Rijeke, ali lopta je odsjela na vratnici

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

GOOL 39. minuta - Machado je ubacio u kazneni prostor, a Sigali ju potom glavom s pet metara poslao u mrežu Rijeke za izjednačenje

22. minuta - Nova prilika za Rijeku! Nakon udarca Brezovca kojega je obranio Eduardo, lopta se odbila do Leovca koji s desetak metara puca pored vrata

19. minuta - Rijeka je povukla brzu kontru preko Sharbinija koji je dao loptu na desnu stranu za Krstanovića, a ovaj je potom opalio s dvaesetak metara, ali Eduardo brani

17. minuta - Nakon ubačaja Tomečaka, lopta je stigla do Šimunića koji je loše izbio loptu koju je prihvatio Jajalo i potom snažno opalio s ruba šesnaesterca, ali lopta je otišla u vanjski dio mreže

16. minuta - Sharbini je odlično ubacio u kazneni prostor, a u skoku je najviši bio Krstanović čiji udarac s desetak metara zaustavlja Eduardo

GOOL 11. minuta - Brezovec je ubacio u kazneni prostor iz slobodnog udarca, a slovenski reprezentativac, Samardžić pogodio je glavom za vodstvo Rijeke

8. minuta - Machado je opalio s dvadesetak metara, ali lopta je otišla visoko iznad grede

3. minuta - Šimunić je katastrofalno poslao povrantu loptu za vratara Eduarda, a Krstanović je nakon što je zaobišao 'modrog' vratara promašio prazna vrata

1. minuta - Utakmica je počela!

19. svibanj 2024 07:41