Split, 071110.Nogometna utakmica 14. kola HNL.Hajduk - Zagreb.Na slici: Senijad Ibricic i Anas Sharbini.Foto: Nikola Vilic / CROPIX
 Nikola Vilic / CROPIX
HAJDUK - AEK 1-3

Doviđenja Europo dogodine! Skromni AEK izbacio Hajduk, Splićani napadali, Grci zabijali

Piše: Sportske novostiObjavljeno: 01. prosinac 2010. 12:12

Hajduk je završio s Europskom ligom. Poraz od AEK-a izbio je i zadnju, teoretsku mogućnost da bi se Splićani mogli dočepati druge pozicije u G skupini. Gostovanje u Bruxellesu kod Anderlechta u zadnjem kolu za hajdukovce bit će samo izlet i prilika za predbožićni šoping.

Šteta da je završilo na ovakav način. Jer Splićani su odigrali jedno odlično poluvrijeme, uz ratnički pristup u prvih 45 minuta u potpunosti su nadigrali AEK, imali su i izvrsne prilike, ali nisu znali postići pogodak. Bilo je to najboljih 45 minuta koje je Hajduk odigrao ove sezone u Europskoj ligi.

Nažalost, taj dojam ne može utjecati na krajnji rezultat. Sve što su propustili osvetilo im se u nastavku kad su ih Grci nokautirali. Opet je Hajduk pao nakon pogrešaka, Maloča je skrivio jedanaesterac, a obrana je propustila stopera Manolasa da zatrese mrežu nakon udarca iz kuta, Blanco je postigao pogodak kad se već sve raspalo... J. Buljat postigao je počasni pogodak u posljednjoj minuti.

Vučevićeva momčad nije izdržala ritam koji su sami sebi postavili. Iskusni Grci strpljivo su čekali priliku, znali su da Hajduk nema snage i kvalitetu izdržati u furioznom ritmu.

Hajdukovcima treba odati priznanje za igru u prvom poluvremenu, po teškom, blatnjavom terenu iskazali su veliku borbenost i želju, bio je to pristup za čistu desetku. Vučević je igrao s mnogo rizika, napadački i otvoreno, njegovi igrači jurišali su na pobjedu od prve minute.

U takvoj igri Hajduk je stvarao prilike, vratar AEK Argentinac Saja bio je pod stalnim pritiskom. Nedostajao je samo pogodak da bi se naplatio sav taj golemi trud. Osobito je raspoložen bio Anas Sharbini, kojem je odgovarala pozicija isturenog napadača.

Od Sharbinija su kretale sve opasne akcije, a bio je i najbliže postizanju pogotka kada je u 4. minuti pogodio vratnicu. U nastavku akcije Tomasov je matnu situaciju zapucao preko grede. Do poluvremena Hajduk je stvorio četiri, pet odličnih situacija. Tomasov pa Vukušić, pa opet Tomasov, M. Ljubičić, redale su se prilike, ali nije bilo pogotka.

Navijači s tribina zazivali su pobjedu, ali nastavak je donio potpuni raspad sustava. Nakon što je primio pogodak Hajduk se ugasio, a Grci koji kao da su čekali da se Splićani ispušu, preuzeli su sve u svoje ruke i rutinirano došli do uvjerljive pobjede.Pogodak J. Buljata u posljednjoj minuti samo je ublažio dojam ovog uvjerljivog poraza.

Europa liga, 5. kolo G skupine:

Hajduk – AEK 1-3 (Buljat 90 / Scocco 50–11 m, Manolas 61, Blanco 84)

Zenit – Anderlecht 3-1 (Jonov 12, Buharov 65, Huszti 88 / Kanu 87)

Redoslijed: 1. Zenit 15, 2. AEK 7, 4. Anderlecht 4, 4. Hajduk 3

Stadion u Poljudu. Gledatelja: 15.000. Sudac: Michael Leslie Dean (Engleska) - 8.

Strijelac: 0:1 Scocco (50, 11m), 0:2 Manolas (61), 0:3 Blanco (84), 1:3 J. Buljat (90)

Hajduk: Radošević – Oremuš, Maloča, J. Buljat, Jozinović – Tomasov (od 54. Čop), M. Ljubičić (od 54. Andrić), Ibričić, Strinić – Vukušić, An. Sharbini.

AEK: Saja – Jahić, Manolas, Dellas, Karabelas – Gentzoglou, Bouba Diop, Makos – Burns (od 70. Lagos), Scocco (od 77. Leonardo) – Liberopoulos (od 80. Blanco).

Hajduk - AEK 1-3 (Buljat 90' /Scocco 50' Manolas 61' Blanco 84')

KRAJ

90+2 - Strinić je snažno pucao, no netko je iz obrane AEK-a odbio loptu u korner. Nekoliko trenutaka kasnije Maloča nije uspio iskoristiti čistu priliku

90. minuta - GOOOL! Buljat je glavom smanjio zaostatak

ZENIT - ANDERLECHT 3-1- Kanu je smanjio zaostatak Anderlechta u 87. minuti, a već u slijedećem napadu Huszti je zabioo zua 3-1

84. minuta - GOOOL! Blanco je matirao Radoševića koji je prerano izašao s gola

80. minuta - Publika lagano napušta Poljud razočarana igračima koji su, ako se ovako završi, sami sebe izbacili iz Europe

70. minuta - Liberopoulos je pucao snažno iznad vrata Radoševića iako je imao boljih opcija

ZENIT - ANDERLECHT 2-0 - Bukharov je u 65. minuti povećao vodstvo Zenita. Hajduku to trenutno ništa ne znači

63. minuta - Sharbini je našao Vukušića samog u 16-ercu i ubacio mu loptu, no Ante ju nije uspio dotaknuti

61. minuta - GOOOL! Maloča je blokirao pokušaj Burnsa. Lopta je otišla u korner. Manolas je glavom matirao Radoševića

57. minuta - Jozinović je slabo pucao prema Saji

54. minuta - Andrić i Čop su zamijenili M. Ljubičića i Tomasova

50. minuta - GOOOL! Scocco je zabio pogodak iz kaznenog udarca kojeg je skrivio Maloča

48. minuta - Burns je pao u 16-ercu, no sudac nije sudio kazneni udarac iako je situacija bila vrlo dvojbena

Drugo poluvrijeme

45+3 - U trećoj minuti produžetka Hajduk je još jednom propustio zabiti AEK-u.

45. minuta - Jozinović je izgubio loptu, Burns je ušao blizu Radoševića i dao loptu u sredinu. Gentzoglou je došao do lopte i traljavo pucao sa strane

36. minuta - Sharbini je gurnuo loptu u 16-erac za Vukušića, no Ante nije uspio doći do lopte

21. minuta - Tomasov je sada zakasnio na loptu Sharbinija. Šteta, moglo je biti sada 3-0

19. minuta - Prilika! Vukušić je sada upropastio odličnu priliku. Sharbini je poslao loptu po podu za Vukušića koji desnom nogom šalje loptu u suprotnom smjeru od gola

15. minuta - Makos je uklizao na vrijeme i blokirao izglednu priliku Tomasova. Na drugoj strani Radošević je nogom obranio udarac Liberopoulosa

ZENIT - ANDERLECHT 1-0 - Ionov je u 12. minuti doveo Zenit u vodstvo. Dobre vijesti za Hajduk

12. minuta - Buljat nije dobro izbacio loptu nakon prekida AEK-a. Lopta se nakon odbijanja odbila do Gentzogloua koji je pucao iznad vrata

10. minuta - Nije bilo izglednijih prilika nakon vratnice Sharbinija. Teren je težak za igru i lopta se često prebacuje u čemu obje momčadi griješe

3. minuta - Prilika! Vukušić je povukao kontru i dao loptu za Sharbinija koji pogađa vratnicu. Lopta se odbila u sredinu 16-erca nakon čega je Tomasov pucao visoko iznad gola

2. minuta - Pokušaj Scocca nije išao u okvir vrata Radoševića

Utakmica je počela

Loše vrijeme i slabi rezultati Hajduka utjecali su na posjećenost navijača na Poljudu. Iako Hajduk ima priliku zakoračiti u slijedeću fazu natjecanja publika je odlučila utakmicu gledati preko TV-a. Na Poljudu se okupilo oko 15.000 gledatelja

Hajduk: Radošević - Oremuš, Maloča, J.Buljat, Jozinović - M.Ljubičić, Ibričić - Tomasov, Vukušić, Strinić - An.Sharbini

Trener: Goran Vučević

AEK: Saja - Jahić, Dellas, Manolas, Karabelas - Gentzoglou, Diop, Makos - Burns, Liberopoulos, Scocco

Trener: Manuel Jimenez

Sudac: Mike Dean

Pomoćnici: David Richardson, Stephen Child

17. svibanj 2024 13:47