Tom Dubravec/CROPIX
UKRAJINA

Eduardo asistent u derbiju

Aktualni, a vjerojatno i novi prvak Ukrajine Šahtar slavio je s 2-1, iako je Dinamo poveo nakon svega 10 minuta igre
Piše: Sportske novostiObjavljeno: 07. travanj 2013. 23:28

U sklopu 23. kola ukrajinske Premierlige u Kijevu je odigran veliki derbi između domaćeg Dinama i Šahtara iz Donjecka. Aktualni, a vjerojatno i novi prvak Ukrajine Šahtar slavio je s 2-1, iako je Dinamo poveo nakon svega 10 minuta igre. Andrij Jarmolenko razveselio je prepuni Olimpijski stadion u Kijevu.

Činilo se da bi domaćin mogao na predah s prednošću, no u 44. minuti lopta od Danila Silve vara Kovala i daje gostima izjednačenje. Sva tri boda gostima donio je Armenac i najbolji strijelac momčadi Henrih Mhitarjan kojem je to bio 20. gol u sezoni. Asistent za pobjednički gol bio je djelo Eduarda da Silve.

Darijo Srna, kapetan momčadi iz Donjecka, odigrao je svih 90 minuta susreta, baš kao i na suprotnoj strani Domagoj Vida, dok je Eduardo zamijenjen u drugoj minuti sudačkog dodatka u redovima Šahtara. Nike Kranjčara nije ni bilo u kadru Kijevljana zbog ozljede.