CROPIX
2. PRETKOLO EUROPSKE LIGE

FOTO, VIDEO: OSIJEK ISPAO IZ EUROPE NAKON NAJVEĆE MOGUĆE DRAME U GRADSKOM VRTU Skenderova momčad na jedanaesterce ispala od Bugara

Nogometaši Osijeka nisu se uspjeli plasirati u treće pretkolo Europske lige nakon što su pred 7.200 gledatelja na stadionu Gradski vrt izgubili od sofijskog CSKA sa 3-4 nakon izvođenja jedanaesteraca.
Piše: Sportske novostiObjavljeno: 01. kolovoz 2019. 21:06

OSIJEK - CSKA SOFIJA 3:4 na jedanaesterce, 1:0 (Majstorović 27')

OSIJEK: Ivušić - Škorić, Šutalo, Majstorović - Šorša, Kleinheisler (od 46. Lopa), Žaper (od 90. Mioč), Bočkaj- Mance (od 105. Marin-), Marić.

Trener: Dino Skender 7,5.

CSKA: Černiauskas - Bodurov Albentosa, Tomas - Zanev (od 65. Turitsov), Bikel, Rodrigues, Malinov (od 79. Carey), Jefferson - Fabbrini 5,5 (od 104. Watt) - Sowe.

Trener: Ljubo Petrović.

Utakmica je nakon 120 minuta igre završila rezultatom 1-0. Jedini gol na utakmici zabio je Ante Majstorović u 28. minuti izjednačivši rezultat iz prve utakmice.

Prilikom izvođenja jedanaesteraca kobnim su se pokazali promašaji Bočkaja i Barišića. Černiauskas je obranio udarac Bočjaku, dok je Škorić prebacio vrata. Kod gostiju jedini je bio neprecizan Geferson.

Osijek je dobro otvorio utakmicu. Diktirao je ritam igre i kontrolirao situaciju na terenu. Prvu priliku na utakmici imao je domaćin u 24. minuti. Bočkaj je ubacio s lijevog krila, a Šorša je pucao glavom sa 12 metara, međutim, lopta je prošla pokraj lijeve vratnice.

Samo tri minute kasnije Osijek je poveo. Žaper je idealno centrirao s desnog krila, a na prvoj vratnici je Majstorović s nekih osam metara poslao loptu u bliži lijevi kut Černiauskasa za 1-0. Bugarski sastav u prvom poluvremenu niti jednom nije ozbiljnije ugrozio vrata Ivice Ivušića.

I u nastavku je Osijek bio bolji. Odličnu priliku u 62. minuti je imao Pilj, ali je pucao pored gola. Pet minuta kasnije zaprijetili su i gosti, no Fabbrinijev udarac s ruba kaznenog prostora je također bio neprecizan.

U sudačkoj nadoknadi Bočkaj je imao priliku iz slobodnog udarca ugroziti bugarska vrata, ali je loše pucao.

Tijekom dodatnih pola sata najbolju priliku imali su gosti. Sowe je u 105. minuti izbio sam ispred Ivušića koji je odličnim istrčavanjem spasio svoju mrežu.

Prilikom izvođenja jedanaesteraca Lopa, Pilj i Marić su zabili, Bočkaju je vratar obranio, dok je Barišić prebacio gol. U redovima sofijskog sastava Rodrigues, Carey, Bodurov i Sowe su zabili, dok je Geferson promašio vrata.

Ovaj susret bio je i povratak Ljupka Petrovića u Gradski vrt. Srpski stručnjak je preuzeo bugarsku momčad nakon otkaza Dobromiru Mitovu početkom sezone. Prvi susret s Osijekom bio mu je premijera, a u drugom je sa 2-1 pobijedio gradske suparnike Slaviju.

Petrović je najbolji strijelac u povijesti Osijeka sa 139 golova, a najveći uspjeh u karijeri ostvario je kao trener Crvene zvezde osvojivši europski naslov 1991.

U trećem pretkolu CSKA će igrati protiv ukrajinske Zorje koja je u oblje utakmice bila bolja od crnogorske Budućnosti. Ukrajinci su u prvom susretu u Podgorici slavili sa 3-1, dok su u uzvratu u Zaporožju pobijedili sa 1-0, a pogodak odluk zabio je Artem Gromov u 32. minuti.

OSIJEK: Ivušić - Škorić, Šutalo, Majstorović - Šorša, Žaper, Pilj, Kleinheisler, Bočkaj - Marić, Mance

CSKA SOFIJA: Černiauskas - Bodurov, Albentosa, Tomas - Zanev, Bikel, Tiago, Malinov, Geferson - Fabbrini - Sowe

----------------------------------------------------------------------

PRIJENOS UŽIVO

PETA SERIJA

- Marić trese mrežu za 3:3, ali to neće ništa značiti ako CSKA zabije. Puca Sow i zabija, CSKA ide u 3. pretkolo Europske lige.

ČETVRTA SERIJA

- Pilj je siguran za Osijek. Bodurov je siguran i CSKA vodi 3:2. Ako zabiju u posljednjoj seriji proći će dalje.

TREĆA SERIJA

- Škorić puca preko gola. Jefferson nije pogodio, lopta od vanjskog dijela vratnice odlazi u gol-aut.

DRUGA SERIJA

- Bočkajev udarac brani litavski vratar CSKA. Carey je siguran za CSKA.

PRVA SERIJA

- Lopa sigurno zabija za Osijek. Rodrigues jednakom mjerom uzvraća za CSKA.

- KRENULO JE RASPUCAVANJE JEDANAESTERACA

120' - Završio je i drugi produžetak, pobjednika će odlučiti jedanaesterci.

118' - I dalje nema gola u produžetku, sve smo bliže jedanaestercima.

111' - Igrač CSKA pada u kaznenom prostoru Osijeka nakon kontakta sa Šutalom, ali nema jedanaesterca.

106' - Krenuo je i drugi produžetak.

105' - Završio je prvi produžetak. Ako u drugom ne padne gol, pobjednika će odlučiti jedanaesterci.

105' - Opasna situacija pred vratima Osijeka. CSKA je zaprrijetio, Sow se našao ispred gola, ali sjajno je reagirao Ivušić.

96' - Nova prijetnja Osijeka. Pucao je Bočkaj izvana, ali pokraj gola.

93' - Lijepa prilika za Osijek. Pucao je Mance s vrha kaznenog prostora, nažalost neprecizno.

91' - Krenuo je prvi produžetak.

90+3' - Regularnih 90 minuta je završeno, igrat će se produžeci.

90+2' - Igra se sudačka nadoknada. Osijek prijeti, ali ne uspijeva probiti obrambeni blok gostiju. Pucao je sada Šutalo, ali njegov udarac nije precizan.

82' - Utakmica ulazi u samu završnicu. Ako 90 minuta završi rezultatom 1:0 za Osijek igrat će se produžeci.

75' - U dosadašnjem dijelu susreta CSKA nije niti jednom zapucao u okvir Osijekovog gola.

71' - Pucao je sada Mance, ali lopta odlazi visoko preko gola.

62' - Velika prilika za Osijek. Pucao je Pilj, a lopta je otišla svega nekoliko centimetara pokraj vratnice. Prava šteta.

50' - Žuti karton za domaćine, opomenut je Žaper.

46' - Krenulo je drugo poluvrijeme.

45+3' - Završeno je prvo poluvrijeme. Osijek zasluženo vodi golom Majstorovića, CSKA u cijelom poluvremenu nije opasno zaprijetio vratima Ivušića sve do treće minute sudačke nadoknade. Tada se i zatresla mreža domaćina, ali gol Sowea je opravdano poništen zbog zaleđa.

39' - Novi žuti karton za goste, opomenut je sada Albentosa.

36' - I nakon postignutog gola Osijek je bolja momčad na travnjaku.

27' - GOOOL! Osijek vodi, zabio je Majstorović glavom! Žaper je sjajno ubacio a Majstorović je s prve vratnice zatresao mrežu i poništio prednost Bugara.

24' - Najbolja prilika za Osijek na susretu. Bočkaj je ubacio s lijeve strane, Šorša je pucao glavom, ali lopta odlazi pokraj vratnice.

21' - Žuti karton za kapetana CSKA Bodurova.

19' - Dalekometni udarac Pilja, ali lopta odlazi visoko preko gola.

14' - Opasna situacija za gol gostiju. Vratar CSKA duboko je istrčao i jedva stigao ispucati loptu ispred napadača Osijeka u punom trku.

6' - Ukrajinska Zorya pobijedila je crnogorsku Budućnost 1:0 u uzvratnoj utakmici 2. pretkola i izborila plasman u treće pretkolo Europske lige. Kako su u prvom susretu Ukrajinci slavili s 3:1, s ukupnih 4:1 izborili su prolaz. Ukoliko Osijek prođe CSKA, upravo će Zorya biti njihov sljedeći suparnik.

3' - Prva opasna prijetnja na susretu. Bočkaj je opasno opalio iz slobodnog udarca, ali Černiauskas brani.

1' - Započela je utakmica u Gradskom vrtu. Na tribinama vlada sjajna atmosfera.

19.45 - Poznati su sasttavi za okršaj u Gradskom vrtu. Osijek će zaigrati u postavi: Ivušić - Škorić, Šutalo, Majstorović - Šorša, Žaper, Pilj, Kleinheisler, Bočkaj - Marić, Mance

OSIJEK (HRV) - CSKA Sofija (Bug) 3-4 11m (ukupno 1-1)

Ordabasi (Kaz) - Mlada Boleslav (Češ) 2-3 (ukupno 3-4)

Astana (Kaz) - Santa Coloma (And) 4-1 (ukupno 4-1)

Kairat (Kaz) - Hapoel Be'er Sheva (Izr) 1-1 (ukupno 1-3)

Viitorul (Rum) - Gent (Bel) 2-1 (ukupno 5-7)

KuPS (Fin) - Legia Varšava (Polj) 0-0 (ukupno 0-1)

Zorja (Ukr) - Budućnost (CG) 1-0 (ukupno 4-1)

Universitatea (Rum) - Honved (Mađ) 3-1 11m (ukupno 0-0)

Debrecen (Mađ) - Torino (Ita) 1-4 (ukupno 1-7)

Hacken (Šve) - AZ (Niz) 0-3 (ukupno 0-3)

Riga (Lat) - Piast Gliwice (Polj) 2-1 (ukupno 4-4, Riga ide dalje zbog više golova u gostima)

Levski Sofija (Bug) - AEK (Cip) 0-4 (ukupno 0-7)

KI (FO) - Luzern (Švi) 0-1 (ukupno 0-2)

Malmo (Šve) - Domžale (Slo) 3-2 (ukupno 5-4)

Maccabi Haifa (Izr) - Strasbourg (Fra) 2-1 (ukupno 3-4)

Vaduz (Lih) - Fehervar (Mađ) 2-0 prod. (ukupno 2-1)

Nefči (Aze) - Arsenal Tula (Rus) 3-0 (ukupno 4-0)

Atromitos (Grč) - DAC (Slk) 3-2 (ukupno 5-3)

Liepaja (Lat) - Norrkoping (Šve) 0-1 (ukupno 0-3)

Šerif (Mol) - Partizani Tirana (Alb) 1-1 (ukupno 2-1)

Jablonec (Češ) - Pjunik (Arm) 0-0 (ukupno 1-2)

Dinamo Tbilisi (Gru) - Gabala (Aze) 3-0 (ukupno 5-0)

Zrinjski (BiH) - Utrecht (Niz) 2-1 prod. (ukupno 3-2)

AEL (Cip) - Aris (Grč) 0-1 (ukupno 0-1)

Apollon (Cip) - Shamrock Rovers (Irs) 3-1 prod. (ukupno 4-3)

Brondby (Dan) - Lechia Gdanjsk (Polj) 4-1 prod. (ukupno 5-3)

Progrès Niederkorn (Luk) - Rangers (Ško) 0-0 (ukupno 0-2)

Ludogorec (Bug) - Valur (Isl) 4-0 (ukupno 5-1)

Esbjerg (Dan) - Šahtjor (Blr) 0-0 (ukupno 0-2)

Gzira United (Mal) - Ventspils (Lat) 2-2 (ukupno 2-6)

Olimpija (Slo) - Yeni Malatyaspor (Tur) 0-1 (ukupno 2-3)

FCSB (Rum) - Alaškert (Arm) 2-3 (ukupno 5-3)

Eintracht Frankfurt (Njem) - Flora (Est) 2-1 (ukupno 4-2)

Sturm Graz (Aut) - Haugesund (Nor) 2-1 (ukupno 2-3)

Aberdeen (Ško) - Čikura (Gru) 5-0 (ukupno 6-1)

Spartak Trnava (Slk) - Lokomotiv (Bug) 3-1 (ukupno 3-3, Lokomotiv ide dalje zbog više golova u gostima)

Linfield (S.Ir) - HB (FO) 1-0 (ukupno 3-2)

Crusaders (S.Ir) - Wolverhampton (Eng) 1-4 (ukupno 1-6)

Guimaraes (Por) - Jeunesse d'Esch (Luk) 4-0 (ukupno 5-0)

Partizan (Beg) - Connah's Quay (Wal) 3-0 (ukupno 4-0)

Stjarnan (Isl) - Espanyol (Špa) 1-3 (ukupno 1-7)

17. svibanj 2024 18:00