OLI SCARFF Afp
EUROPSKA LIGA

Manchester United u posljednjim trenucima izbjegao veliki kiks, poraz Tomasa, izgubila i Crvena zvezda

Momčad hrvatskog stratega imala je težak posao parirati Španjolcima s igračem manje već od 33. minute
Piše: SN/Ante ŠakićObjavljeno: 13. listopad 2022. 22:55

U četvrtak su odigrane utakmice 4. kola u skupinama Europske lige. Rennes je osigurao plasman dalje nakon što je u četvrtak u Varšavi svladao kijevski Dynamo sa 1:0. Gol odluke zabio je Christopher Wooh u 48. minuti kada je Assignon ubacio iz kornera, a Wooh zabio za, pokazalo se, konačnih 1:0. Hrvatski reprezentativni veznjak Lovro Majer odigrao je za Rennes cijeli susret.

U istoj skupini B, gostujuću pobjedu ostvario je i Fenerbahče, koji je porazio AEK Larnacusa 2:1 u dvoboju s tri kaznena udarca i jednim crvenim kartonom, te je turska momčad također osigurala prolazak. U skupini G proljeće u Europskoj ligi osigurao je Freiburg, koji je na gostovanju uvjerljivo porazio Nantes 4:0, a golove su zabili Lukas Kubler (26), Michael Gregoritsch (71), Moses Simon (82-ag) i Wooyeong Jeong (87). U drugom susretu te skupine Karabah i Olympiacos su odigrali 0:0. Filip Ozobić je za domaći sastav igrao od 62. minute, dok je Šime Vrsaljko odigrao cijeli susret za goste iz Pireja.

Šerif nije u gostima uspio izvući bodove od Real Sociedada. Momčad hrvatskog stratega Stjepana Tomasa imala je težak posao parirati Španjolcima s igračem manje već od 33. minute i izgubila je 3:0. Pobjedom je Sociedad osigurao prolazak grupne faze, dok se Man. United golom McTominayja u sudačkoj nadoknadi provukao (1:0) protiv Omonije.

Poraz je na gostovanju u Budimpešti upisala Crvena zvezda. Ferencvaroš je slavio s 2:1. Domaće je u vodstvo doveo Zachariassen u 23., Mitrović je u 55. izjednačio, a pobjedu je mađarskom sastavu donio Mmaee u 61 minuti.

Europska liga - rezultati

SKUPINA A

Bodo/Glimt - Arsenal 0-1 (Saka 24)
PSV Eindhoven - Zurich 5-0 (Gutierrez 9, Veerman 15, 55, Sangare 35, El Ghazi 84)