RONALD GORSIC/CROPIX
KAKO SU IGRALI

Petković najbolji, jednom se čovjeku otvorilo na svim razinama, a krivac za gol se višestruko iskupio!

Pogledajte kako smo ocijenili Dinamove igrače i trenera za njihovu izvedbu protiv Bečana
Piše: Tomo NičotaObjavljeno: 04. studeni 2021. 23:43

U susretu 4. kola H skupine Europske lige Dinamo je na stadionu Maksimir pred 7.800 gledatelja pobijedio Rapid sa 3-1 vrativši se na drugo mjesto ljestvice.

Dinamo je ovom pobjedom uzvratio austrijskom sastavu za poraz u Beču (1-2) u prošlom kolu, ali i napravio važan korak prema osvajanju jedne od prve dvije pozicije u skupini.

Rapid je poveo već u osmoj minuti golom Christopha Knasmullnera, no "Modri" su do kraja poluvremena okrenuli rezultat golovima Brune Petkovića (13) i Komnena Andrića (34). Pobjedu Dinama potvrdio je Josip Šutalo (83).

KAKO SU IGRALI:

Petković 7,5 - posebno dobar u prvom dijelu, još jednom pokazao zašto se oko njega stalno diže prašina. Kad je takav, razigran i raspoložen, onda je velika Dinamova snaga

Livaković 6,5 – kod pogotka nemoćan, kod 2:1 skinuo opasan udarac Kitagawe

Moharrami 6,5 – agresivan i požrtvovan u obrani, izostao tek napadački učinak, poneki centaršut

Šutalo 7 – još jednu jako dobru partiju okrunio je pogotkom za potvrdu pobjede. Taj dečko grabi dugim koracima

Theophile-Catherine 6 - djeluje sigurno i autoritativno, ali onda napravi nekoliko krivih poteza. Koji nisu bili kažnjeni

Franjić 6,5 - krivac jer je umjesto zaleđa bio gol, no višestruko se iskupio asistencijom i ofenzivnim doprinosom

Gojak 6,5 - odradio odličan posao na sredini terena, pogotovo u obrambenom dijelu.

Mišić 6,5 - mnogo bolji, čvršći i sigurniji nego u Beču, tijekom utakmice sve bolji i racionalniji, držao stvari pod kontrolom

Ivanušec 6 - puno želio, borio se, ali ovog puta izostao je konačan produkt. Ne može uvijek biti najbolji

Oršić 7 - asistencija za Petkovića, stativa iz slobodnjaka i puno muke za Rapidovu obranu. Očigledno u porastu forme, opet jaki adut Modrih

Andrić 7 - njemu se otvorilo na svim razinama, stalno zabija, dočekao i prvi europski gol. Od prve minute ga je zaslužio.

Bulat 6 - lijepi ubačaj za Šutala

Ristovski - igrao premalo za ocjenu

Menalo - igrao premalo za ocjenu

Špikić - igrao premalo za ocjenu

Trener: Damir Krznar 7 - kvalitetna priprema utakmica, ispravio pogreške iz prve utakmice, u pravo vrijeme pronašao pobjedničku momčad.

27. srpanj 2024 01:50