Screenshot
'OVO NEMA SMISLA'

POGLEDAJTE NOVU VELIKU PREVARU EUROPSKOG NOGOMETA 'Užas! Strahovito sam razočaran. Pa mora li se baš na svakoj utakmici dogoditi nekakvo sranje!?'

Piše: Predrag JurišićObjavljeno: 04. svibanj 2018. 13:04

U finalu Europske lige, 16. svibnja u Lyonu, sučelit će se madridski Atletico i Marseille! Epilog je to uzvratnih utakmica u Madridu i Salzburgu. Atletico je na svom travnjaku teško, ali posve zasluženo, svladao Arsenal 1:0 i tako materijalizirao neodlučeni 1:1 rezultat iz prve utakmice u Londonu, a u Salzburgu je viđen pravi triler!

Domaćin, za kojeg je dobro igrao Duje Ćaleta-Car, pobjedom 2:0 nakon 90 minuta odveo je utakmicu u produžetke, budući da je istim rezultatom Marseille slavio na svom travnjaku. I kad se već činilo da će se gledati jedanaesterci, u 116. minuti je Payet izveo korner, a Rolando, koji je ušao u igru 15 minuta ranije, bio je najspretniji i s desetak metara loptu je desnom nogom poslao u mrežu domaćina za golemo slavlje francuskog sastava.

No, bit će još ‘repova’ nakon ove utakmice, budući da je taj gol postignut nakon - nepostojećeg kornera! Lopta se, naime, iza crte odbila od igrača Marseillea, no ruski suci na čelu s Karasevim to nisu vidjeli i pokazali su na korner. Sve ostalo je povijest, Salzburg je teško oštećen i Marseille je iz tog prekida dohvatio finale u Lyonu...

Opet sudački previdi

Domaćin je poveo u 53. minuti. Amadou Haidara primio je loptu na desnoj strani, 40-ak metara od vrata gostiju. Francuzi su ga neozbiljno shvaćali i 20-godišnji je Malijac prolazio kraj njih kao na slalomu, rješavao se jednog po jednog, ušao je u šesnaesetrac i lagano kraj istrčalog vratara Pelea poslao je loptu u mrežu! Bio je to pogodak u stilu Maradone, u stilu Messija, pogodak koji je ‘zapalio’ Red Bull Arenu, a u 65. minuti Salzburg je poveo 2:0 nespretnim autogolom Sarra, otišlo se u produžetke i pobjednika je odlučila sudačka pogreška...

- Osjećam se užasno, strahovito sam razočaran. Pa mora li se baš na svakoj utakmici dogoditi nekakvo sranje!? Teško je prihvatiti ovakve sudačke odluke, suci traže da ih poštujemo, ali zašto ti ljudi ne poštuju nas? Ovo nema smisla - ogorčen je bio kapetan Salzburga, vratar Alexander Walke.

Ćaleta Car je igrao cijelu utakmicu i u 99. minuti imao zicer glavom s pet metara, ali je vratar obranio, dok je Mihael Pongračić zaigrao od 97. minute.

04. svibanj 2024 00:53