MIGUEL RIOPA AFP
ODIGRAO CIJELU UTAKMICU

SJAJNE VIJESTI IZ PORTUGALA Vatreni se eskpresno oporavio od ozljede i nakon velike bitke izborio osminu finala Europske lige!

Piše: HinaObjavljeno: 26. veljača 2020. 21:02

Škotski nogometni velikan Rangers izborio je plasman u osminu finala Europske lige nakon što je u uzvratnom dvoboju 16-ine finala na gostovanju pobijedio Bragu sa 1-0 potvrdivši tako pobjedu 3-2 iz prve utakmice.

Zanimljivo, Braga je u prvom susretu u Glasgowu nakon sat vremena igre vodila sa 2-0, no Rangers je u posljednjih pola sata okrenuo rezultat s tri gola. U uzvratu portugalski sastav gotovo da nije ozbiljnije ugrozio vrata gostiju.

Pogodak odluke zabio je Ryan Kent u 61. minuti utakmice.

Škoti su već u prvom poluvremenu mogli osigurati prolaz, no promašili su dvije sjajne prilike, a potom i jedanaesterac.

Gosti su već u devetoj minuti imali sjajnu priliku. Scott Arfield je pobjegao domaćoj obrani i krenuo prema vratima, no nesebično je uposlio Florijana Kamberija koji je loše pucao. Ranger je imao zicer i u 20. minuti. Ianis Hagi je sjajno prošao po krilu asistiravši povratnom loptom Ryana Kenta, no engleski veznjak je pucao pored gola.

GLASGOW, SCOTLAND - DECEMBER 01: Borna Barisic of Rangers is seen after Alfredo Morelos of Rangers scores the opening goal during the Ladbrokes Premiership match between Rangers and Hearts at Ibrox Stadium on December 01, 2019 in Glasgow, Scotland. (Photo by Ian MacNicol/Getty Images)
Ian MacNicol/Getty Images

Najbolju priliku Rangers je imao u posljednjim trenucima prvog dijela. Raul Silva je neoprezno igrao rukom skrivivši kazneni udarac, međutim Hagi nije iskoristio veliku priliku. Njegov udarac s bijele točke sjajno je obranio Matheus.

Ipak, Rangers je poveo u 61. minuti nakon brze kontre koju je u pogodak pretvorio Kent.

Borna Barišić se oporavio od ozljede i igrao je cijeli susret za Rangers, dok Nikola Katić nije nastupio.

Preostale utakmice 16-in finala Europske lige na rasporedu su u četvrtak.

23. travanj 2024 08:03