PAUL ELLIS Afp
LUDA VEČER EUROPSKE LIGE

Strašan potop Rome na Old Traffordu u utakmici sa čak 8 golova, Villarreal nakon Dinama srušio i Arsenal!

Odigrane su prve utakmice polufinala EL u kojima su pobjede odnijeli Man. United i Villarreal
Piše: Sportske novosti/HinaObjavljeno: 29. travanj 2021. 19:53

Nogometaši Villarreala i Manchester Uniteda stvorili su prednost u prvim utakmicama polufinala Europske lige svladavši na domaćim travnjacima Arsenal, odnosno Romu. Villarreal je bio bolji od Arsenala sa 2-1 (2-0), dok je Manchester United nadigrao Romu sa 6-2 (1-2).

Sastav Villarreala, koji igra u svom četvrtom europskom polufinalu, bio nadomak je svog prvog plasmana u finale nekoga od eurokupova. Nakon sat vremena na svom Madrigalu je momčad koja je u četvrtfinalu izbacila zagrebački Dinamo imala prednost od 2-0 i igrača više.

Već u 5. minuti susreta Villarreal je poveo golom Triguerosa nakon lijepog prodora i asistencije Chukwuezea da bi u 30. minuti Albiol ostao sam na tri metra od suparničkog gola nakon udarca iz kuta i pokušaja udarca glavom Gerarda Morena te mu nije bilo teško zatresti mrežu.

JOSE JORDAN Afp

Kada je Ceballos isključen u 57. minuti zbog drugog žutog kartona činilo se kako je Arsenal u bezizlaznoj situaciji. No, gosti su dobili priliku za povratak u utakmicu kada je Saka srušen u kaznenom prostoru, a Pepe nije propustio u 73. minuti s bijele točke smanjiti na 2-1.

Od 80. minute snage na terenu su bile poravnate jer je zbog dva žuta kartona isključen i domaći igrač Capoue, a rezultat se do kraja susreta nije mijenjao tako da je pitanje ukupnog pobjednika u potpunosti otvoreno prije uzvrata u Londonu za tjedan dana.

Manchester United je na svom Old Traffordu na krilima fantastičnih Brune Fernandesa i Edinsona Cavanija stigao do uvjerljive 6-2 pobjede protiv Rome. Portugalac i Urugvajac su postigli po dva gola uz po dvije asistencije te praktički odveli svoj sastav u finale.

United je poveo u 9. minuti upravo golom Fernandesa i to nakon odlične akcije u kojoj su sudjelovali Pogba i asistent Cavani. Roma je do odmora uspjela preokrenuti jer je zbog igranja rukom Pogbe gostujući sastav dobio kazneni udarac kojega je u 15. minuti realizirao Pellegrini za 1-1, da bi u 34. minuti Džeko pogodio s pet metara za 1-2 na asistenciju Pellegrinija iako je najvažniji potez u toj akciji bilo Mhtarjanovo proigravanje Pellegrinija.

Iako je vodila sa 2-1, Roma je u prvom poluvremenu imala i prilično nesreće jer su joj se ozlijedila čak trojica igrača, veznjaci Veretout i Spinazzola te vratar Lopes, a to je uvelike došlo na naplatu u nastavku kada je igrao samo Manchester United.

Do izjednačenja su domaći stigli u 48. minuti kada je Cavani najbrže reagirao na odbijenu loptu nakon što je Mirante obranio udarac Wan-Bissake kojega je sjajno proigrao Fernandes. Pogodak za 4-2 postigao je Fernandes u 71. minuti iz kaznenog udarca kojega je izborio Cavani, da bi golove za 5-2 i 6-2 postigli Pogba u 75. minuti na asistenciju Fernandesa te Greenwood u 86. minuti na dodavanje Cavanija.

Sva je prilika kako će uzvrat za tjedan dana u Rimu biti formalnost.

Pobjednici polufinala igrat će u finalu u Gdanjsku 26. svibnja.

-----------------------------------------------------------------

Live prijenos utakmice:

MANCHESTER UNITED - ROMA 6:2 (Fernandes 9', 79', Cavani 48', 64', Pogba 75', Greenwood/ Pellegrini 15', Džeko 34')

MANCHESTER UNITED: De Gea - Wan Bisaka, Lindelof, Maguire, Shaw - McTominay, Fred - Rashford, Fernandes, Pogba - Cavani

ROMA: Lopez - Smalling, Cristante, Ibanez - Karsdorp, Diawara, Veretout, Spinazzola - Pellegrini, Mkhitaryan - Džeko

GOOL 86. minuta - Tek što je ušao u igru Greenwood je prošao po desnoj strani i zabio još jedan pogodak za Unired

KRAJ UTAKMICE

85. minuta - Mogao je United u posljednjih desetak minuta stvoriti još koju priliku pred vratima Rome, ali nedostajalo je koncentracije u završnici. S druge strane Roma pokušava stići do barem još jednog pogotka iz kontre, ali nikako

GOOL 75. minuta - Fernandes je ubacio u kazneni prostor, a najviši u skoku bio je Pogba i poslao i 5. loptu u mrežu Rome

GOOL 71. minuta - U kaznenom je prostoru srušen Cavani, sudac je pokazao na bijelu točku, a nakon što je VAR potvrdio situaciju, Fernendes je zabio za povećanje vodstva Uniteda

66. minuta - Ubacio je Mkhitaryan, Džeko je pucao glavom, ali lopta je otišla u ruke De Gee

GOOL 64. minuta - Fernandes je poslao loptu na desnu stranu za Wan Bisaku koji puca iskosa, a nakon što je vratar Mirante samo odbio njegov udarac, lopta je pala na točno na nogu Cavanija koji šalje loptu u praznu mrežu

60. minuta - Karsdorp je dao idealnu loptu za Pellegrinija, a ovaj je odlučio potom proigrati Džeku, ali BiH reprezentativac ostao je za korak prekratak

53. minuta - Shaw je prošao po lijevoj strani, poslao oštru prizemnu loptu na pet metara, ali tamo nije dobru priliku iskoristio Cavani

GOOL 48. minuta - Pogba je dao odličnu loptu za Cavanija, ovaj daje za Fernandesa na desnu stranu koji mu potom vraća loptu na desetak metara, a Urugvajac precizno gađa gornji desni kut za izjednačenje. Sjajan pogodak Crvenih vragova

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

45. minuta - Pokušavali su igrači Uniteda do kraja prvog dijela nekako stići do izjednačenja, ali bez uspjeha. Najbolju priliku imao je Cavani nakon krivog dodavanja Ibaneza, ali vratar gostiju brani čisti zicer

GOOL 34. minuta - Pellegrini je sjajno propašao po lijevoj strani, dao u sredinu za Džeku koji zabija iz blizine za vodstvo Rome na Old Traffordu

25. minuta - Pucao je Pogba iz velike daljine, vratar Rome sjajno je obranio njegov pokušaj, ali je potom nezgodno pao na ruku. Nakon kratog ukazivanja pomoći ipak je morao napustiti igru

24. minuta - Sjajno je prošao Rashford, dao za Fernandesa na desetak metara, ali udarac je bio slab i neprecizan

23. minuta - Zapucao je Fernandes iz slobodnog udarca s dvadesetak metara, ali lopta je otišla iznad grede

GOOL 15. minuta - Pellegrini je siguran strijelac s bijele točke

13. minuta - Dobio je loptu Karsdorp na desnoj strani, pokušao ubaciti, ali lopta je na svom putu do peterca u ruku pogodila Pogbu. Sudac je otišao provjeriti s pomoćnim sucem čitavu situaciju i potom je pokazao na bijelu točku

GOOL 9. minuta - Cavani je odlično odigrao za Fernandesa koji je potom prebacio Lopeza s desetak metara i zabio za vodstvo Uniteda

5. minuta - Tek što je krenula utakmica Roma se našla u problemima, jer iz igre je morao Veretout, a novi igrač na travnjaku je Villar

1. minuta - Počela je utakmica!

VILLARREAL - ARSENAL 2:1 (Trigueros 5', Albiol 30' / Pepe 73)

VILLARREAL: Rulli - Foyth, Albiol, P. Torres, Pedraza - Parejo, Capoue, Trigueros - Moreno, Alcacer, Chukwueze

ARSENAL: Leno - Chambers, Holding, Pablo Mari - Rowe, Ceballos, Partey, Xhaka, Saka - Odegard - Pepe

GOOL 73. minuta - Arsenal je uspio smanjiti zaostatak i to s igračem manje. Pepe je strijelac iz penala

GOOL 30. minuta - Raul Albiol povećao je vodstvo Villarreala protiv Arsenala

GOOL 5. minuta - Villarreal je poveo protiv Arsenala na samom otvaraju susreta. Trigueros je uspio pokupiti jedan odbijanac unutar šestnaesterca i potom zakucati loptu nisko uz lijevu vratnicu

---------------------------------------------------------------------------------------

20. travanj 2024 06:01