Glyn Kirk/AFP/Profimedia
NAVIJAČI SU PODIJELJENI

‘Tužno je da su Hrvati završili u najlošijoj momčadi stoljeća. Velika mrlja na njihovim karijerama‘

Nakon Ajaxovog poraza od Brightona, dio navijača Kopljanika kritizira hrvatske igrače, a drugi ih opravdavaju
Piše: SNObjavljeno: 27. listopad 2023. 10:12

Crna serija amsterdamskog Ajaxa se nastavlja. Sinoć su ‘Kopljanici‘ doživjeli novi poraz u sklopu 3. kola Europske lige u gostima kod Brightona (2:0).

Golovima Joaa Pedra i Ansua Fatija Brighton je nanio Ajaxu treći uzastopni poraz u svim natjecanjima, a Borna Sosa i Josip Šutalo odigrali su svih 90 minuta za poraženi sastav. Ajax za pobjedu ne zna u posljednjih devet utakmica, a u tom su periodu upisali šest poraza i tri remija. U prvenstvu četverostruki prvak Europe zauzima pretposljednje 17. mjesto s pet osvojenih bodova u 7 utakmica. Nije pomogla ni smjena trenera, budući se ni nakon odlaska Mauricea Steijna i privremenog preuzimanja od strane Hedwigesa Madura klub nije vratio na pobjedničke staze.

Nakon posljednjeg u nizu posrtaja zanimljivi su bili komentari na društvenim mrežama vezanim uz nastupe hrvatskih nogometaša u redovima Ajaxa. Jedni ih kritiziraju, drugi hvale i opravdavaju. U nastavku donosimo samo neke od njih:

‘Šutalo je dobro igrao večeras, kritike su jeftine.‘

‘Sosa i Gaaei bili su odlični za Ajax.‘

‘Šutalo nije uopće igrač za Ajax, ne razumije što se od njega očekuje. Treba ga brzo skratiti muka.‘

‘Šutalo nije za Ajax.‘

‘Protiv Brightona se vidio pomak, bili smo kompaktniji. Taylor i Bergwijn trebaju ostati sjediti na klupi, a sa Šutalom sam i dalje razočaran.‘

‘Protiv Brightona sam vidio napredak. Šutalo, Gaai, Ramaj i Hato su odigrali zaista solidno. Očito sam subjektivan i to nije Ajax kakav bismo voljeli vidjeti, ali izgledali su 100% bolje nego u zadnja dva mjeseca.‘

‘Gaei je odigrao dobro defenzivno, osrednje u napadu, ali bit će sve bolji kako će se Ajax popravljati. Šutalo se popravio nakon prvog poluvremena i odigrao je dobro drugo poluvrijeme.‘