Borna Barišić u Dortmundu protiv Juliusa Brandta

SASCHA SCHUERMANN Afp
SLAVLJE BARIŠIĆA

Odigrane su prve utakmice šesnaestine finala Europske lige, šest golova u Dortmundu, pet u Rusiji
Piše: SNObjavljeno: 17. veljača 2022. 23:04

Najveća pažnja svjetske javnosti bila je usmjerena na utakmicu između Barcelone i Napolija gdje je završilo 1:1. Sjajan su kontranapad u 29. minuti za Napoli povukli Zielinski i Elmas nakon kojeg je poljski reprezentativac lijepo pucao, ali u Ter Stegena, koji je loptu odbio do Zielinskog, koji je iz drugog pokušaja siguran te postiže gol za prednost Napolija.

S minimalnom prednošću Talijana otišlo se na poluvrijeme, a Katalonci su do izjednačenja čekali do 59. minute. Tada je jedna ubačena lopta dirala u ruku Jesusa, lijevog beka Napolija, dok je bio u kaznenom prostoru. Sudac je pokazao na bijelu točku, a Ferran Torres je bio precizan. Nakon toga je Barcelona dominirala, imala mnoštvo prilika, Ferran Torres se pošteno ispromašivao, ali se Napoli uspio obraniti te će s povoljnim rezultatom čekati uzvrat na domaćem terenu.

Pogledajte golove s utakmice: 0:1, 1:1

Proslava Napolija na Camp Nouu nakon pogotka Zielinskog

JOSEP LAGO Afp

Na pragu velikog iznenađenja je momčad Rangersa. Oni su u gostima kod Borussije iz Dortmunda do poluvremena vodili s 2:0. Golove su postigli Tavernier u 38. minuti iz jedanaesterca te Morelos tri minute kasnije. Škotska momčad je i u drugom dijelu iskoristila sve svoje šanse. Prvo je Lundstram u 49. minuti odličnim golom povećao prednost na 3:0, a nakon što je Bellingham dvije minute kasnije donio nadu Borussiji, ugasio ju je Morelos svojim drugim golom u 54. minuti. U 83. je na 2:4 smanjio i konačni rezultat postavio Guerreiro. Borna Barišić odigrao je cijelu utakmicu za goste, Marin Pongračić je ostao na domaćoj klupi.

Pogledajte golove s utakmice: 0:1, 0:2, 0:3, 1:3, 1:4, 2:4

Najuzbudljivijih 45 minuta smo vidjeli u Sankt Peterburg, gdje je u tom razdoblju palo pet golova. Betis je preko Rodrigueza i Josea u 8., odnosno 18. minuti šokirao domaći Zenit, koji se zatim brzo vratio golovima Dzjube (25') i Malcolma (28'). Međutim, Betis je do kraja poluvremena još jednom poveo i to preko Guardada u 41. minuti. S 3:2 za Betis se otišlo na poluvrijeme, a u drugih 45 minuta nije bilo golova. Dejan Lovren zbog ozljede nije konkurirao za nastup na ovoj utakmici.

Pogledajte golove s utakmice: 0:1, 0:2, 1:2, 2:2, 2:3

Moldavski Šerif je stigao do prednosti uoči uzvratne utakmice protiv Brage. Prvi gol postigao je Thill u 43. minuti iz jedanaesterca a konačnih 2:0 postavio je Traore u 83. minuti.

Pogledajte golove s utakmice: 1:0, 2:0

U kasnijem terminu, dok je Dinamo gubio od Seville, odigrane su još tri utakmice šesnaestine finala Europske lige. U Atalanti su domaćini s 2:1 pobijedili Olympiacos iako su Grci imali 1:0 na poluvremenu. Gol za njih je postigao Soares u 16. minuti da bi pobjedu domaćoj momčadi donio Djimsiti s dva pogotka u 3 minute - 61. i 63. Mario Pašalić je odigrao svih 90 minuta za svoju momčad.

Pogledajte golove s utakmice: 0:1, 1:1, 2:1

Leipzig i Real Sociedad su remizirali u utakmici u kojoj su Španjolci dva puta vodili, a domaćini se dva puta vraćali. Prvi gol na utakmici postigao je Le Normand u 8. minuti da bi na 1:1 poravnao Nkunku u 30. Oyarzabal je u 64. minuti s bijele točke doveo Real Sociedad u novo vodstvo da bi konačnih 2:2, također iz jedanaesterca, postavio Forsberg u 82. minuti. Joško Gvardiol odigrao je svih 90 minuta za Leipzig dok je Dani Olmo zamijenjen u 80. minuti.

Pogledajte golove s utakmice: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2

Joško Gvardiol (prvi lijevo)

RONNY HARTMANN Afp

Porto je napravio preokret i došao do pobjede protiv Lazija na svojem terenu. Talijane je u vodstvo doveo Zacagni u 23. minuti da bi 14 minuta kasnije svoj Martinez postigao gol za 1:1. Isti igrač je u 49. postavio konačnih 2:1. Toma Bašić ušao je u igru za Lazio u 83. minuti.

Rezultati:

Barcelona - Napoli 1:1 (Torres 59-11m / Zielinski 29)

Borussia Dortmund - Rangers 2:4 (Bellingham 50, Guerreiro 82 / Tavernier 38-11m, Morelos 41, 54, Lundstram 48)

Šerif - Braga 2:0 (Thill 43-11m, Traore 83

Zenit - Real Betis 2:3 (Dzjuba 25, Malcom 28 / Rodriguez 8, Jose 18, Guardado 41)

Atalanta - Olympiakos 2-1 (Djimsiti 61, 63//Soares 16)

Porto - Lazio 2-1 (Martinez 37, 49//Zacagni 23)

RB Leipzig - Real Sociedad 2-2 (Nkunku 30, Forsberg 82pen//Le Normand 8, Oyarzabal 63)

Sevilla - Dinamo 3-1 (Rakitić 13pen, Ocampos 44, Martial 45+1//Oršić 41)