Screenshot
PORAZ AUSTRIJANACA

Gledali smo poprilično sadržajne početne minute u Portugalu
Piše: SNObjavljeno: 22. kolovoz 2024. 23:26

Buran početak utakmice zabilježen je u Portugalu, gdje Braga i Rapid Beč igraju prvu utakmicu play-offa kvalifikacija za Europsku ligu. Nedugo nakon prvog sučevog zvižduka, Austrijanci su ostali s igračem manje jer je igru morao napustiti - Lukas Grgić.

Bivši igrač Hajduka "krvnički" je startao na domaćeg veznjaka Rodriga Zalazara. Doduše, prekršaj izgleda nenamjerno i Grgić se odmah počeo ispričavati, no Zalazar to vjerojatno nije vidio jer se previjao na travnjaku. Na nekih 30-ak metara od gola Brage, u u pokušaju da uzme loptu i prekine kontru, Grgić je nezgodno nagazio na Zalazarovu petu, a ukrajinski sudac Balakin ubrzo je dotrčao sa žutim kartonom u ruci. Zatim će VAR soba pozvati suca pred ekran i Grgić će, umjesto žutog kartona, zaraditi isključenje već u četvrtoj minuti. PREKRŠAJ GRGIĆA POGLEDAJTE OVDJE

Osim Zalazara, "žrtva" je ispao i Grgićev suigrač Dion Drena Beljo. Budući da trener Rapida Robert Klauss nije želio igrati s rupom u veznom redu, izvadio je hrvatskog reprezentativca već u osmoj minuti da bi uveo Moritza Oswalda.

U konačnici je upravo Zalazar ispao junak Brage zabivši pogodak za 2:1 pobjedu u 71. minuti. Prethodno je Rapid poveo golom Burgstallera (25.), a domaćin izjednačio preko Carvalha (33.). Uzvratna utakmica na rasporedu je za tjedan dana u Beču.

LASK - FCSB 1-1 (Taoui 34/Miculescu 45+2)

Molde - Elfsborg 0-1 (Qasem 15)

Viktoria Plzen - Hearts 1-0 (Mosquera 90+6)

RFS - Apoel 2-1 (Kouadio 31, Ikaunieks 45+1/El Arabi 52)

PAOK - Shamrock Rovers 4-0 (Cleary 45+4-ag, Taison 47, Konstantinelias 68, Baba 90+4)

Ludogorec - Petrocub 4-0 (Duah 23, Seco 59, Almeida 90+1, 90+4)

Maccabi Tel Aviv - TSC Bačka Topola 3-0 (Turgeman 26, Peretz 63, Madmon 83)

Lugano - Besiktas 3-3 (Bislimi 34, Steffen 57, Gabriel Paulista 63-ag/Gedson Fernandes 22, 52, Al Musrati 55)

Ferencvaros - Borac Banja Luka 0-0

Dinamo Minsk - Anderlecht 0-1 (Augustinsson 9)

Jagiellonia - Ajax 1-4 (Dieguez 5/Akpom 10, 61, 69-11m, Godts 28)

Braga - Rapid Beč 2-1 (Vitor Carvalho 33, Zalazar 71/Burgstaller 25)

05. rujan 2024 11:10